Протистояння криміналу та силовиків у Харкові: Хто буде потерпілим у справі про побиття в "Болеро" (ФОТО)

У Харкові збіглися за часом побиття можливого представника впливової злочинної групи та підпал автомобіля правоохоронця

Журналіст Depo.Харків
Протистояння криміналу та силовиків у Ха…
Залютинська ОЗГ залишається найбільш впливовою в Харкові

Смертельна ДТП з мажором Миколою Харківським дещо затьмарила цікаві події, що сталися минулого тижня у Харкові. Втім, оглядачі встигли помітити черговий прояв тривалого конфлікту між харківськими силовиками та дуже впливовою "Залютинською ОЗГ", яка після смерті авторитета Вадима Казарцева (Князя) взяла на себе контроль над більшою частиною злочинного світу Харкова.

Кримінальні події Харкова

У ніч з 22 на 23 жовтня 2021 року співробітник ДСР (Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції) у клубі "Болеро" побив громадянина Олександра Галкіна, що, за нашими відомостями, може мати відношення до "Залютинської ОЗГ".

У ніч з 23 на 24 жовтня 2021 року (заява надійшла о 1:44) на вулиці Ньютона у Харкові підпалили автомобіль Lexsus ES350 2011 року випуску, що належить заступнику керівника Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора, колишньому співробітникові Управління СБУ в Харківській області (управління "К") Дмитру Калюжному.

У Харкові кримінальне тло завжди було стабільним і майже рівним. Ті ж підпали автомобілів вночі трапляються практично постійно, а бійки біля і всередині "елітного закладу "Болеро" відбуваються з регулярністю чергування пір року. Це пересічні та звичайні події у повсякденному тіньовому житті нашого міста. Але якщо пов'язати їх разом і зробити одну подію продовженням іншої, то зі звичайних рутинних подій надувається така кримінальна бульбашка, в якій засмучені представники організованої злочинності шляхетно мстять за образу дією свого побратима, і можна купувати попкорн, сідати зручніше та чекати дій у відповідь. Чи можливе це взагалі і зокрема у Харкові?

Бійка у харківському клубі Болеро

Побитий громадянин Галкін – член ОЗГ

Про те, чи перебуває цей громадянин у лавах уславленої та найстарішої у місті Залютинської ОЗГ, може відповісти лише її незмінний керівник Леоні Митров (Митруша). Звісно, цей факт жодним чином підтвердити чи спростувати не можна. Але за певними ознаками можна припустити, що побитий Галкін може мати стосунок до злочинного світу.

По-перше, він, за офіційними даними поліції Харківської області, відмовився писати заяву про завдавання тілесних ушкоджень. Представник криміналу, що хоч раз звернувся з подібною заявою до поліції, автоматично отримує статус "потерпілий". Це тавро на все життя, і розраховувати хоч на якусь повагу в цьому середовищі з подібним статусом неможливо, це за старими "поняттями", неписаними законами. А саме лідер "залютинських" Митруша вважається зараз у місті останнім охоронцем старих законів.

По-друге, за свідченнями очевидців, Галкін під час загострення конфлікту спробував витягти з кишені ножа. Цілком адекватна реакція "бувалої людини" на ситуацію, коли супротивник має чисельну перевагу, а на твою гідність зазіхнули. Та й законослухняні громадяни досить рідко носять у кишені ніж, навіть вирушаючи до "елітного харківського нічного клубу".

Але не виключено, що заяву громадянин не писав, тому що йому одразу показали посвідчення та "пояснили", що "ловити" нема кого; ніж з'явився у потерпілого вже зі слів доблесних співробітників ДСР, щоб хоч якось виправдати побиття людини, що вже лежала на підлозі; а до "залютинських" фігурант має стосунок лише за фактом проживання в цьому віддаленому районі Харкова.

У Харкові після бійки в Болеро згоріла машина впливового правоохоронця

Машина прокурора згоріла через помсту за побиття напередодні Галкіна в "Болеро"?

Уявити вірогідність подібної послідовності подій цілком можливо. Надто у Харкові. Запитання, чому підпалили автомобіль саме цього прокурорського працівника, а не призвідника бійки, залишається без відповіді. Особливо якщо врахувати, що у співробітника Департаменту стратегічних розслідувань, можливо, авто навіть дорожче, ніж прокурорський Lexsus 2011 року. Як варіант, побитий просто безпомилково знав про належність саме цього автомобіля прокуророві. Або "прокурорського" попросили налякати побитого знову ж таки "за старими справами".

Але щоб у це повірити, треба розуміти, що таке взагалі прокурор у кримінальному середовищі, а у конкретному випадку ще й "колишній співробітник відділу "К" СБУ".

Усі, хто колись потрапив за ґрати, потрапив туди за допомогою прокурора. Така вже функція у прокуратури. А в Україні це, мабуть, найодіозніші представники судової системи. І такі "ніжні" почуття плекають до прокурорських працівників не лише запеклі карні злочинці. Усі колишні правоохоронці, що потрапили під слідство і засуджені, теж напрочуд трепетно ставляться до них. Коли на "міліцейську зону" потрапляє вже колишній співробітник, що має певне відношення до прокуратури, його колишні "побратими по зброї", як правило, одразу ж "опускають", тобто переводять у касту недоторканних.

А тут ще й колишня служба у горезвісному відділі "К" СБУ, за що в деяких публікаціях власника згорілого Lexsus називають "антикорупціонером". Для непосвячених: відділ "К" у Службі безпеки України займається протидією корупції, що саме по собі багато про що говорить .

Тож охочі підпалити цю нещасну іномарку могли б сміливо займати чергу. А ось хто знав, що ця ця машина належить конкретній людині, також цікаве запитання.

Отже, і для тих, хто вбачає в цих подіях закономірність, і для тих, хто вважає це пересічими непов'язаними кримінальними подіями, є можливість дотримуватись своєї думки.

Читайте також: РНБО проти злодіїв у законі: Як кримінал уже оминає санкції Зеленського.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme