РНБО проти злодіїв в законі: Як кримінал вже обходить санкції Зеленського

Рада національної безпеки і оборони України взялася за допомогою санкцій боротися зі злочинністю

Журналіст Depo.Харків
РНБО проти злодіїв в законі: Як кримінал…
Фото / РНБО

14 травня РНБО України в особі Володимира Зеленського впровадила спеціальні санкції до осіб, які мають статус "злодій в законі". За словами Зеленського, санкції вводяться проти 557 (!) злодіїв в законі, відомих зараз в світі. Більшість з них перебувають зараз не в Україні.

Санкції передбачають:

  • блокування активів;
  • заборону на в'їзд на територію України;
  • відмову в наданні візи;
  • відмову від продовження терміну перебування в Україні;
  • неможливість отримання громадянства України та примусове видворення.

"РНБО проти криміналу"

Відтепер у генералів з'явився істотний привід для гордості — Рада національної безпеки і оборони України, другий за значимістю орган влади, який відповідає за державну безпеку і обороноздатність, після санкцій проти президентів, політиків і бізнесменів зі списку "Форбс" впровадив "санкції" проти "злодіїв в законі" і кримінальних авторитетів! Авторитетам впору до вже витатуйованих злодійських зірок додавати додаткові відзнаки, привід є ...

Здавалося б, з кримінальним світом треба розправлятися за допомогою кримінальних інститутів, яких чимало в нашій країні. За що така честь для представників криміналу і чи є в цьому сенс?

"557 злодіїв в законі і 111 кримінальних авторитетів"

Саме такі цифри озвучені. Причому списки складалися такими серйозними організаціями як МВС та СБУ, ФБР і ЦРУ.

Безперечно, підрахувати точну кількість злочинців, які офіційно носять такий статус, практично неможливо. За найавторитетнішим даними, в РФ активних "злодіїв в законі", які дійсно впливають на кримінальне життя, налічується 227 одиниці. Кількість "лаврушників", тобто "кавказьких злодіїв в законі", взагалі не піддається обліку. Але названа шанованими структурами цифра "557" наближається до абсолютного кількості чинних "злодіїв в законі" в усьому світі. І абсолютно всі ці "злодії" мають вплив на кримінальний розклад в Україні? Але навіть далекий від понять про злочинне середовище громадянин здогадується, що це неможливо.

Вплив кримінальних авторитетів суто територіальний. Прийнявши під свою "опіку" певну територію, авторитет просто не допустить на свою вотчину інших авторитетів, нехай і родинних за статусом. Висновок: за ефективної роботи вищевказаних компетентних організацій, з їхніми можливостями, можна було б визначити 10-20 кримінальних лідерів, які реально впливають на кримінальну ситуацію в країні.

Керівники силових підрозділів у парламенті

Блокування активів

Перший і найбільш "загрозливий" пункт в списку санкцій. Реально, було б непогано вибити з-під ніг криміналу фінансову основу. Але як? На перший погляд, досить "просто" — забрати заводи і ринки, банки і супермаркети, заарештувати рахунки всіх "злодіїв в законі" зі списку санкцій. Тільки от проблема: ніде в списках власників ці самі горезвісні "злодії" чомусь не значаться. Було б легше, якби якийсь завод називався "Імені Лери Луганського", або супермаркет світився неонової вивіскою "Продукти від Гочі Сухумського", а в банку на вході висіло б оголошення даній установі 20% від прибутку перераховується в злодійський общак. Братва". Але...

Злочинний світ звик перебувати в тіні. Головний принцип кримінального бізнесу — "не світися"! Скільки реально підприємств і активів в країні контролюється криміналітетом – невідомо нікому. Якщо навіть легальні бізнесмени успішно уводять кошти в тінь, використовують підставних осіб і всілякі фірми-прокладки, то що говорити за тих, хто звик постійно бути "в тіні", для кого ховатися і приховувати – принцип життя. Так що ж збираємося "блокувати"?

Висновок: марно.

Кримінальні активи в Україні

Заборона на в'їзд в Україну, відмова в наданні візи тощо

Загальна кількість кримінальних елементів, проти яких введені санкції, 668 людей. Це повноцінний залізничний пасажирський потяг з дванадцяти плацкартних вагонів. І, судячи з "різкості і жорсткості" санкцій, цей "поїзд" повністю забитий представниками верхівки кримінального світу, охочими в'їхати в Україну, вже десь на під'їзді до наших кордонів. Чотирнадцять людей вже перебувають на території України, а решта просто дуже хочуть якомога швидше в'їхати в нашу країну і обов'язково негайно отримати українське громадянство!

Реальність така, що багато хто з перерахованих "злодіїв в законі" проживає в досить комфортних умовах десь на узбережжі в теплих краях або в країнах Бенілюксу. А з гіршою вдачею — також в комфортних умовах, але в місцях позбавлення волі в тих же теплих країнах. Вже давно особиста присутність кримінального авторитета "на місці" не є необхідною умовою для управління злочинної імперією. Навіть потрапляння "злодія" за ґрати не позбавляє його можливості командувати. Сучасні засоби зв'язку дають необмежені можливості. Але вже якщо необхідна особиста присутність для вирішення суперечливої ситуації, в кримінальному середовищі існує аналог "емісарів", тобто делегованих представників, довірених осіб, "смотрящих". І ці представники, як правило, "незасвічені" в органах і можуть вільно пересуватися будь-якими країнами.

Кримінальники без перешкод потрапляють в Україну

Ще в новинах досить часто проходить інформація про депортації якихось кримінальних лідерів, які "проникли на територію країни нелегально" або з підробленими документами. Так що для особливо спраглих потрапити в країну, маючи кошти і зв'язку, кордон відкритий — і ласкаво просимо.

Висновок: незрозуміло навіщо.

"Розкороноватися!"

До солідних і зважених заяв Президента про серйозні санкції проти "злодіїв в законі" приєднався і секретар РНБО Алексе Данилов, який заявив, що потрапити в Україну "злодію в законі" можна, тільки якщо він "розкоронується", тобто відмовиться від свого статусу.

Тобто раптом хтось зі списку вирішить кинути свою віллу в Іспанії і приїхати в Україну або "у справах", або подивитися визначні пам'ятки, йому доведеться відмовитися від свого статусу "злодія в законі".

Частково пан Данилов правий. За неписаним злодійським кодексом злодій завжди і в будь-яких ситуаціях зобов'язаний "відгукуватися". Тобто на питання про статус він однозначно повинен відповісти "злодій в законі". Якщо він не "відгукнувся" і не сказав про свій статус, цього статусу, за замовчуванням, він позбавляється. Ось тільки в зв'язку з прийняттям "антизлодійського" законів спочатку в Грузії, а потім і в РФ, "неписаний" закон трохи переписався. Нинішні "злодії в законі" – це лідери, на яких зав'язані величезні кошти і людські життя. Багато з них мають політичну вагу і вплив. Піти зі "злодійський сім'ї" і обірвати всі зв'язки, накопичені роками, заради злодійських принципів вже не актуально. Так що знову мимо...

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme