Битва за намет Євромайдану: У Харкові ледь не зірвався суд за апеляцією мерії Кернеса

Харківський апеляційний адміністративний суд оголосив перерву у слуханні справи про демонтаж намету на площі Свободи

Як передає кореспондент Depo.Харків, на самому початку засідання представник активістів Ігор Черняк заявив, що відповідачі не отримували копії апеляційної скарги міськради і повідомлення про призначення судового засідання. Про це ж заявили представники третіх сторін – юристи Харківської обладміністрації, представники прокуратури Харківської області, Управління СБУ в Харківській області і ГУ НП України в Харківській області.

Черняк клопотав про відкладення розгляду справи до другої половини дня 21 травня для того, щоб мати можливість ознайомитися з апеляційною скаргою Харківської міськради і написати на неї відзив.

У свою чергу судді продемонстрували сторонам процесу журнал про те, що повідомлення про відкриття апеляційного провадження, а також копії апеляцій мерії, були розіслані учасникам процесу вчора, 19 травня, о 14:06.

На це судді зауважили, що 20 травня – це останній день, коли згідно законодавства апеляційна скарга має бути розглянута, оскільки саме оскарження відбулося 18 травня. "Сьогодні повинні розглянути до дванадцятої години (24:00 – Ред.)", - сказала суддя.

Крім цього, суддя зауважила, що Харківська міська рада подала клопотання про долучення до матеріалів справи інформації про пожежу у наметі.

Сторони дійшли компромісу, що канцелярія зараз видасть всім учасникам процесу копії апеляційної скарги мерії для ознайомлення і надання відзиву. У засіданні оголошена перерва до 16:30.

Довідка Depo.Харків. Згідно Кодексу про адміністративне судочинство, апеляційна адміністративна скарга має бути розглянута протягом трьох діб із моменту її надходження до суду.

Як повідомляв Depo.Харків,  Харківський окружний адміністративний суд 18 травня залишив без задоволення позов міськради про обмеження права на мирне зібрання із використанням намету на майдані Свободи. 

Мерія просила суд обмежити право на свободу мирних зібрань шляхом заборони проведення безстрокового мирного зібрання з використанням намету на майдані Свободи.

На засіданні стало відомо, що правроохоронні органи не вважають, що намет Євромайдану у центрі Харкова становить загрозу. 

Вранці 20 травня намет підпалили невідомі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook