У Кернеса просять суд заборонити намет Євромайдану: Лякають ДТП та сутичками

Харківська міська рада підготувала позов до Окружного адміністративного суду щодо демонтажу волонтерського пункту харківського Євромайдану на площі Свободи

У Кернеса просять суд заборонити намет Є…

Відповідний документ опублікований на сайті мерії, передає Depo.Харків.

У позові міськрада зазначає, що погоджувальна комісія, засідання якої пройшло 15 травня, розглянула заяву громадянина Лебедь Михайла Олександровича про проведення безстрокового мирного зібрання з використанням намету на майдані Свободи напроти будівлі Харківської обладміністрації.

"Комісія вирішила вважати неможливим проведення вказаного масового заходу на майдані Свободи … та вирішила звернутися до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою про встановлення обмеження права на свободу мирних зібрань шляхом заборони проведеення мирного зібрання з використанням намету на майдані Свободи", - сказано у позові.

Серед причин відмови у міськраді назвали, зокрема, те, що встановлення намету "у безпосередній близькості до існуючого пішохідного переходу з інтенсивним рухом загрожує безпеці дорожнього руху, оскільки обмежує нормативну бокову видимість для водіїв транспортних засобів та погіршує оглядовість на перехресті в цілому". Також, на думку мерії, це може "призвести до ДТП або наїзду на пішоходів чи учасників мирного зібрання".

Також у мерії додали, що "заява про те, що безстрокове проведення мирного зібрання з використанням намету жодним чином не загрожує національній безпеці та громадському порядку не відповідає дійсності".

Також міськрада заявляє, що "у зв’язку із наближеністю зони проведення Операції об’єднаних сил, у Харкова значно почастішали випадки вилучення у громадян зброї та вибухівки". "У тих умовах, які склалися у Харкові, подібні масові заходи можуть спровокувати протистояння між населенням міста з різними політичними поглядами та значно ускладнити забезпечення охорони громадського порядку у центрі міста", – сказано у позові.

У зв’язку із вищевказаним мерія просить суд обмежити право на свободу мирних зібрань шляхом заборони проведення безстрокового мирного зібрання з використанням намету на майдані Свободи. Також міськрада просить визнати обов’язковою участь у судовому засідання представників ГУ НП України в Харківській області, УСБУ в Харківській області, прокуратури Харківської області, ГУ ДСНС України в Харківській області, Харківської ОДА у якості третіх осіб на стороні позивача.

Як повідомляв Depo.Харків,  15 травня погоджувальна комісія Харківської міськради прийняла рішення - запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намету з площі Свободи на площу Захисників України. У разі відмови доручити Юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду.

Волонтерський пункт харківського Євромайдану залишатиметься на площі Свободи у центрі міста, заявили активісти. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook