Силовики не вважають, що намет Євромайдану у центрі Харкова становить загрозу

Управління СБУ у Харківській області не вбачає підстав для задоволення позову міськради про обмеження права громадянина Михайла Лебедя на мирне зібрання на майдані Свободи у Харкові

Про це під час засідання Харківського окружного адміністративного суду, яке триває сьогодні, 17 травня, заявив представник УСБУ в Харківській області, передає Depo.Харків.

Представник управління зазначив, що листи СБУ, на які у позові посилається Харківська міськрада, щодо передумов порушення масової безпеки, стосувалися виключно періоду з 28 квітня по 1 травня 2019 року. При цьому представник СБУ зазначив, що Лебедь подав заяву на проведення мирного зібрання з використанням намету 12 травня.

"На даний час та на час розгляду заяви Лебедя вказана інформація є неактуальною", - зазначив представник СБУ.

У Службі безпеки також заявили, що не володіють інформацією, що мітинги, зібрання чи акції станом на сьогодні можуть створити у Харкові реальну небезпеку заворушень чи скоєння кримінальних правопорушень.

З огляну на це СБУ не вбачає підстав для задоволення позову міськради.

Крім того, представник поліції заявив, що правоохоронці отримали три заяви про проведення мітингу на площі Свободи. При цьому він зазначив, що поліція цілодобово забезпечує охорону порядку на площі Свободи та підкреслив, що обмежити право Лебедя на мирне зібрання може лише суд, тому поліція повністю покладається на його рішення.

Представник прокуратури додала, що за результатами ознайомлення із позовними вимогами та наведеними у позові аргументами, відомство вважає, що позивачі не зазначили достатніх доказів існування загрози інтересам держави, нацбезпеки чи громадського порядку під час проведення мирного зібрання з використанням намету на площі Свободи.

Як повідомляв Depo.Харків,  15 травня погоджувальна комісія Харківської міськради прийняла рішення - запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намету з площі Свободи на площу Захисників України. У разі відмови доручити Юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду.

Волонтерський пункт харківського Євромайдану залишатиметься на площі Свободи у центрі міста, заявили активісти. 

Мерія просить суд обмежити право на свободу мирних зібрань шляхом заборони проведення безстрокового мирного зібрання з використанням намету на майдані Свободи. Також міськрада просить визнати обов’язковою участь у судовому засідання представників ГУ НП України в Харківській області, УСБУ в Харківській області, прокуратури Харківської області, ГУ ДСНС України в Харківській області, Харківської ОДА у якості третіх осіб на стороні позивача.

На засіданні 17 травня громадянин Михайло Лебедь, який є відповідачем у справі, заявив відвід судді Владиславу Єгупенку.  Своє клопотання Ледебь пояснив тим, що дружиною Єгупенко є Лариса Тацій, донька Василя Тація, який у свою чергу є членом виконкому Харківської міськради.

Суд у задоволенні клопотання відмовив. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook