Виправдання тероризму: Як у Харкові "іменем України" нищать державність (ФОТО, ВІДЕО)

Якщо в державі немає покарання за державні злочини, це все одно, що в організмі немає імунітету до зарази. Як СНІД. Наслідки відомі кожному

Виправдання тероризму: Як у Харкові "іме…

"Якщо в державі немає покарання за такі злочини, це все одно що в організмі немає імунітету до зарази. Те саме, що і СНІД. Наслідки знаєте самі," – так влучно прокоментував один із користувачів рішення Червонозаводського райсуду Харкова, про виправдання "за відсутністю складу злочину" колишнього начальника Краматорського міського відділу міліції №1 Олександра Ковтуна.

Йому прокуратура інкримінувала ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і незалежність України, що спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи угрупування) Кримінального кодексу України. Слідство та допитані під час судового засідання бійці 25-ї окремої повітрянодесантної бригади заявляли, що міліціонер 16 квітня 2014 року організував і керував блокадою двох колон десантників до підходу зі Слов'янська бойовиків Ігоря Гіркіна, які, зрештою, роззброїли армійців.

Як у Харкові "іменем України" нищать державність (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

На фото: Олександр Ковтун

Завдяки діям/бездіяльності міліцейського начальника з Краматорська бойовики "ДНР" відібрали перші серйозні бойові ресурси, окрім захопленої раніше стрілецької зброї у Слов'янському відділі міліції. Зокрема, у Краматорську бойовики захопили: БТР-Д – 3 одиниці, БМД-1пк, БМД-2, 2С9, АКС-74 - 32 одиниці, АКСУ-74У - 21 одиницю, РПКС-74Н, СВД, чотири РПГ-7Д, ПМ, 12 тисяч набоїв 7.62 мм ПС 43 р, 24,6 тисячі набоїв 5.45 мм ПС, 9 мм ПСТ - 16 штук, 30 мм - 300 штук, 7.62 мм СН - 100 штук, 120 мм ВОФ - 54 штуки, 73 мм ПГ 15В - 40 штук, ГРД-5 - 54 штуки, Ф-1 - 54 штуки. У селі Пчолкіно під Краматорськом було захоплено близько 15 БРДМ, ГАЗ-66 та приблизна така ж кількість стрілецької зброї.

За версією слідства, 16 квітня 2014 року Ковтун керував блокуванням двох армійських колон 25-ї окремої повітрянодесантної бригади: першої – в районі ринку на вулиці Островського в Краматорську, другої – в селі Пчолкіно під Краматорськом. За словами командирів колон, і там, і там Ковтун пред’являв службове посвідчення працівника міліції, вимагав військових скласти зброю, віднести її до його автомобіля нібито для транспортування до зброярні у відділку міліції. У обох випадках, стверджують українські військовослужбовці, Ковтун погрожував фізичним насиллям.

Після відмов міліціонер організовував місцевих мешканців для блокування військових до прибуття з Слов'янська російського бойовиків Ігоря Стрілкова-Гіркіна та його поплічників, які, зрештою, під прицілами гранатометів роззброювали десантників.

За словами начальника штабу батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної, який свідчив проти Ковтуна в суді, в Краматорську учасники блокування діяли у кращих традиціях "жінок-плакальниць" і носіїв "руского міра" – під головну машину колони клали дитину. Начштабу зазначив, що сам Ковтун участі в захопленні колони не брав, однак усіляко затягував час до приходу озброєних бойовиків.

Сам же Ковтун свою вину в інкримінованих злочинах не визнав. І заявив, що нічого протизаконного не робив. Обвинувачений сказав, що за наказом керівництва перебував у місцях блокування колони для того, щоб забезпечувати безпеку громадян. Те, що міліціонери були на місці події, але не протидіяли учасникам незаконного збройного формування Гіркіна, а слідкували "за законністю дій українських військовослужбовців", Ковтун пояснив тим, що військові не змогли розблокувати самі себе, чого ж це робити місцевим міліціонерам.

Усі свідчення українських військових, які вказали на злочинні дії Ковтуна, суд оцінив наступним чином: "наведені показання свідка в судовому засіданні та викладені в наведеному протоколі стосовно дій обвинуваченого в частині сприяння захопленню колони суд сприймає критично, оскільки вони не узгоджуються з іншими доказами у справі".

Інші докази у справі – це свідчення самого Ковтуна та його краматорських колег, котрі також були на місці злочину й ніяк не протидіяли бойовикам "ДНР", яких, як виходить зі свідчень міліціонерів, було на початку лише 12 осіб. "Свідки (вказані особи – співробітники Ковтуна) підтвердили позицію обвинуваченого про відсутність у їхнього відділення можливості розблокувати військову техніку на вул. Островського, оскільки це не змогли зробити 65 військових при повному озброєнні та на шести одиницях бронетехніки. Ці доводи стороною обвинувачення не спростовані", - йдеться в рішенні суду.

Як доказ того, що Ковтун не міг демонструвати своє посвідчення військовим, один із краматорських міліціонерів у суді гордо заявив, що 13 квітня 2014 року під час наради у міськвідділі міліції бойовики поламали пластикові посвідчення всіх поліцейських. Ці слова суд сприйняв як достовірний і неспростовний доказ, тому сприйняв свідчення начальника штабу 25-ї бригади, який перед своїм носом бачив посвідчення Ковтуна, "скептично".

Крім того, Феміда "делікатно" вказала, що Ковтун прибув до місця блокування колони на своєму легковому автомобілі "КІА Спортейдж". Не помітивши, що це один із найбільших у своєму класі паркетних джипів, колегія суддів вирішила, що Ковтун не міг вимагати від військових завантажити особисту зброю в його автомобіль, тому що автомобіль – легковий.

Як у Харкові "іменем України" нищать державність (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

На фото: Кіа Спортадж, офіційний сайт автовиробника

"Судовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений прибув до місця подій на легковому автомобілі "КІА Спортейдж". Виходячи із цієї обставини, суд критично ставиться до наявності у обвинуваченого можливості вивезти за допомогою цього автомобіля озброєння роти десантників, набої і снаряди до гармат", - написали судді.

Суд не повірив командирам колон десантної бригади ще й тому, що "після викладених подій 16 квітня 2016 року і захвату озброєння колон військової техніки, кожен з них отримав підвищення". Тобто Ковтун не винуватий, бо військові отримали підвищення. Все знову "логічно".

Працівники суду також визнали неналежним доказом відеозапис подій в селі Пчолкіно, "оскільки він не містить будь-яких відомостей стосовно предмета доказування в межах пред'явленого обвинувачення". Крім того, неприпустимими виявилися докази оперативників СБУ, які розглядали заяви краматорців про злочини Ковтуна у період окупації міста, тому що "свідки є співробітниками правоохоронного органу, а повідомлені ними відомості їм відомі з чужих слів".

Водночас, свідчення підлеглих Ковтуна, які також є співробітниками правоохоронного органу, сприймаються як достовірні. Знову вражаюча "послідовність" і "логічність" у діях колегії.

Не лишив суд і можливості кинути камінь в огород Авакова, зазначивши, що після звільнення Краматорська жоден із міліціонерів підрозділу Ковтуна не був звільнений за порушення присяги. Відтак, за цією ознакою, ніхто з них не сепаратист і не терорист.

Як у Харкові "іменем України" нищать державність (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

І ще один важливий доказ, - дружина Ковтуна на дебатах заявила, що він – патріот. Після такої заяви колегія суддів невідкладно вирішила постановити: "Визнати не винуватим та виправдати за недоведеністю його вини у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 110, частиною 1 статті 258-3 КК України. Запобіжний захід відносно обвинуваченого тримання під вартою - скасувати, звільнивши його з-під варти у залі судового засідання", - постановив суд.

Слід зазначити, що справу слухала колегія суддів у складі Віктора Єжова (переведений із Макіївки суддя, досі має майно та нерухомість на окупованій бойовиками "ДНР" українській території), Наталія Корекян (зареєстрована у місті Сніжне Донецької області, досі володіє двома квартирами на окупованій території) та Світлани Салайчук. Ці ж особи слухають ще одну резонансну справу – кримінальне провадження за тими ж статтями, відкрите стосовно екс-мера Слов'янська Нелі Штепи.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme