У Харкові судді Штепи виправдали начальника міліції з Краматорська, якого підозрювали в сепаратизмі

Колегія суддів Червонозаводського райсуду Харкова, яка також слухає справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, виправдала обвинуваченого в сепаратизмі міліціонера

У Харкові судді Штепи виправдали начальн…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Червонозаводського райсуду Харкова від 6 грудня.

Справу слухала колегія суддів у складі Віктора Єжова, Наталія Корекян та Світлани Салайчук.

Обвинувачений – мешканець Краматорська Донецької області, якому інкримінували скоєння злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і незалежність України, що спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи угрупування) Кримінального кодексу України. Підозрюваний на момент інкримінованих подій був начальником міського відділу міліції №1 у Краматорську.

Згідно матеріалів суду, під час подій березня-квітня 2014 року чоловік дізнався про створення терористичної організації "ДНР" і "вирішив використовувати свої владні повноваження у порушення своїх службових обов'язків і діяти в інтересах незаконно утвореної організації".

16 квітня 2014 року о 7:30 обвинувачений прибув до місця блокування колони 25-ї окремої повітрянодесантної бригади в Краматорську, пред'явив своє службове посвідчення співробітника міліції військовослужбовцю зазначеної колони, вимагав скласти зброю та завантажити її у свій автомобіль. Отримавши відмову, поліцейський, за версією держобвинувачення, організував обурення людей до прибуття зі Слов'янська бойовиків. Пізніше колона військовослужбовців була роззброєна, військовослужбовці потрапили в полон, зброя та боєприпаси, а саме: БТР-Д в кількості 3 одиниць, БМД-1пк - 1 одиниці, БМД-2 - 1 одиниці, 2С9 -1 одиниці, АКС-74 - 32 шт, АКСУ-74У - 21 шт, РПКС-74Н - 1 шт, СВД - 1 шт, РПГ-7Д - 4 шт, ПМ - 1 шт, 7.62мм ПС 43р. - 12 000 шт, 5.45мм ПС - 24 600 шт, 9мм ПСТ - 16 шт, 30мм - 300 шт, 7.62мм СН - 100 шт, 120 мм ВОФ - 54 шт, 73мм ПГ 15В - 40 шт, ГРД5 - 54 шт, Ф1 - 54 шт, перейшли у володіння терористичної організації "ДНР" та використана під час проведення бойових дій в Слов'янську Донецької області.

Того ж дня обвинувачений близько 11:00 прибув до села Пчолкіно Краматорського району Донецької області, де в районі залізничного переїзду проходило блокування місцевими мешканцями руху іншої колони 25 окремої повітрянодесантної бригади. Тут міліціонер діяв так само – до прибуття бойовиків "ДНР" підбурював місцевих мешканців блокувати колону, вимагав, погрожуючи розправою, здати зброю.

У засіданні начальник штабу батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади повідомив, що 16 квітня бійці мали стягувати на себе сили сепаратистів. Для цього колона ввійшла в Краматорськ. Близько 8:00 колона була заблокована: дорога була перекрита маршрутним таксі і автомобілем, а під його головну машину жінка поклала дитину. За словами військовослужбовця, обвинувачений представився начальником міліції. На прохання допомогти деблокувати колону, обвинувачений заявив вимогу про складання зброї, яку той помістить до кімнати озброєння. Пізніше колону захопили озброєні люди.

Під час суду міліціонер свою вину в інкримінованих злочинах не визнав. І заявив, що нічого з інкримінованого йому не робив. Обвинувачений сказав, що за наказом керівництва перебував у місцях блокування колони для того, щоб забезпечувати безпеку громадян. Він також заявив, що свого посвідчення нікому не показував, оскільки 13 квітня 2014 року, коли він прибув на нараду у міський відділ, який на той час вже захопили озброєні люди, у нього, як і інших співробітників, загарбники переламали пластикове посвідчення. Обвинувачений додав, що колону захопили самопроголошений мер Слов'янська та озброєні люди під його керівництвом.

Суд також "поставився критично" до того, що міліціонер, який приїхав до колони на автомобілі "КІА Спортейдж", міг на цьому позашляховику вивезти озброєння роти десантників. "Суд вважає необхідним зазначити, що стороною обвинувачення не надано об'єктивних доказів наявності взаємозв'язку між діями по захопленню військової техніки і озброєння та діями обвинуваченого", - йдеться у вироку.

Суд також "сприймає критично" свідчення військових про те, що краматорський міліціонер керував діями по блокуванню колони, "оскільки вони не узгоджуються з іншими доказами у справі".

Також суд скептично поставився до показів командирів колон, тому що "після викладених подій 16 квітня 2016 року і захвату озброєння колон військової техніки, кожен з них отримав підвищення".

Зрештою суд вирішив визнати міліціонера не винуватим та виправдати його за недоведеністю його вини у вчиненні кримінальних правопорушень.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme