У Харкові прокурор через суд добився третьої поспіль виїмки документів національного наукового центру "ХФТІ"

У Харкові суд надав доступ до документів національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут"

У Харкові прокурор через суд добився тре…

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого райсуду Харкові, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей і документів Харківського фізико-технічного інституту в межах розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

 

За відомостями слідчих, у 2016 – 2019 роках співробітники НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" виконували роботи за договорами з відокремленими підрозділами ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (слідчий перераховує 4 договори щодо розробок для реакторів атомних електростанцій).

 

Читайте також: Харківський інститут отримав дозвіл на завезення ядерного палива

 

Однак під час робіт кошториси складалися з порушеннями, що призвело до збитків на майже 74 тис. грн.

 

Під час досудового розслідування отримано ухвалу суду від 26 липня 2019 року про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут", а саме договорів про виконання робіт, які укладалися між НТК "Ядерний паливний цикл", ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" та ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" протягом 2018-2019 років. Ухвалу було реалізовано та вилучено завірені копії відповідних договорів.

 

Разом з цим встановлено, що перелік таких договорів не є вичерпним та повним, у зв`язку з чим отримано нову відповідну ухвалу суду та вилучено інші договори та первинні бухгалтерські документи, які охоплюють дані правовідносини за 2016 – 2019 роки.

 

Читайте також: У Харкові силовики проведуть повторне вилучення документів на ХФТІ

 

Під час перевірки 17 лютого 2020 року з Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшов лист щодо необхідності надання низки інших документів, які підтверджують витрати Науково-технічного комплексу "Ядерний паливний цикл" Національного наукового центру "Харківській фізико-технічний інститут", пов`язані з виконанням робіт за договорами з державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". Слідчий попросив суд надати доступ до цих документів.

 

Суд постановив клопотання задовольнити і надати прокурору Харківської місцевої прокуратури №2, а також слідчим та працівникам оперативних підрозділів за його дорученням тимчасовий доступ до документів ХФТІ.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у квітні 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання видала Національному науковому центру "Харківський фізико-технічний інститут" окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива.

 

Довідка Depo.Харків. У Харкові за підтримки США збудували дослідну ядерну установку на території ХФТІ. Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки "Джерело нейтронів" почалася в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012, проект – у травні 2013, після чого розпочалося будівництво.

 

Читайте також: Розробка українських ядерних технологій: У Харкові арештували угоди і документацію ХФТІ

 

 Створення установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Установка включає в себе: підкритичну збірку, нейтрон-виробляючу мішень, лінійний прискорювач електронів з каналом транспортування пучка електронів, джерело холодних нейтронів, експериментальні нейтронні канали для ядерно-фізичних досліджень, системи технічного забезпечення роботи установки.

 

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme