У Харкові силовики проведуть повторне вилучення документів на ХФТІ

У Харкові суд дав дозвіл на повторне вилучення документів у "Харківському фізико-технічному інституті"

У Харкові силовики проведуть повторне ви…

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого райсуду Харкова від 16 жовтня, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

 

У клопотання правоохоронці вказують, що в 2018-2019 роках співробітники НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" виконували роботи за договорами з відокремленими підрозділами ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", у тому числі з низкою атомних електростанцій щодо технічних моментів обслуговування реакторів.

 

"При цьому, за наявною інформацією, кошториси до договорів складалися посадовими особами НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" з порушенням вимог чинних нормативних актів, що призвело до завищення вартості робіт. Зокрема, фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби України зроблено висновок, що до кошторисів вищевказаних договорів внесено витрати на оплату праці провідного економіста, необхідність в залученні якого до складу виконавців робіт за темами відсутня, а також адміністративні витрати та податок на додану вартість (розраховані на суму заробітної плати провідного економіста) на загальну суму 73 920 грн", - йдеться у клопотанні.

 

26 липня 2019 року суд вже надавав дозвіл на вилучення цих документів. Однак, за відомостями УСБУ в Харківській області, "перелік таких договорів не є вичерпним та повним, у зв`язку з чим встановлені і інші договори, які охоплюють дані правовідносини та відповідний період".

 

Суд ухвалив клопотання задовольнити і надати доступ до майна та документів ХФТІ. Строк дії ухвали – 1 місяць із моменту її постанови.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у квітні 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання видала Національному науковому центру "Харківський фізико-технічний інститут" окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива.

 

Довідка Depo.Харків. У Харкові за підтримки США збудували дослідну ядерну установку на території ХФТІ. Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки "Джерело нейтронів" почалася в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012, проект – у травні 2013, після чого розпочалося будівництво.

 

Створення установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Установка включає в себе: підкритичну збірку, нейтрон-виробляючу мішень, лінійний прискорювач електронів з каналом транспортування пучка електронів, джерело холодних нейтронів, експериментальні нейтронні канали для ядерно-фізичних досліджень, системи технічного забезпечення роботи установки.

 

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"