Розробка українських ядерних технологій: У Харкові арештували угоди і документацію ХФТІ

Харківський суд наклав арешт на вилучені під час обшуку документи національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут"

Розробка українських ядерних технологій:…

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого райсуду Харкова, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув клопотання прокурора про арешт майна за матеріалами кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

 

Згідно матеріалів справи, поліція з 18 липня 2019 року веде розслідування за фактом зловживання владою. Під час досудового розслідування встановлено, що у 2016 – 2019 роках співробітники НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" виконували роботи за договорами з відокремленими підрозділами ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". Роботи стосувалися в тому числі розроби технологій для АЕС України.

 

Читайте також: Харківський інститут отримав дозвіл на завезення ядерного палива

 

За відомостями слідчих, кошториси до договорів складалися посадовими особами НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" із порушенням вимог чинних нормативних актів, що призвело до завищення вартості робіт. Зокрема, мова йде про суму, що не перевищує 74 тис. грн.

 

Під час досудового розслідування отримано ухвалу суду від 26 липня 2019 року про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут", а саме договорів про виконання робіт, які укладалися між НТК "Ядерний паливний цикл", ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" та ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" протягом 2018-2019 років.

 

Читайте також: У Харкові силовики проведуть повторне вилучення документів на ХФТІ

 

Зазначену ухвалу було реалізовано та вилучено завірені копії відповідних договорів.

Разом з цим встановлено, що перелік таких договорів не є вичерпним та повним, у зв`язку з чим отримано нову відповідну ухвалу суду та вилучено інші договори та первинні бухгалтерські документи, які охоплюють дані правовідносини за 2016-2019 роки. До цього переліку входять 18 угод.

 

Вивчивши матеріали справи, суддя постановив клопотання задовольнити та наклав арешт на вилучені більше 200 документів.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у квітні 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання видала Національному науковому центру "Харківський фізико-технічний інститут" окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива.

 

Довідка Depo.Харків. У Харкові за підтримки США збудували дослідну ядерну установку на території ХФТІ. Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки "Джерело нейтронів" почалася в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012, проект – у травні 2013, після чого розпочалося будівництво.

 

Створення установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Установка включає в себе: підкритичну збірку, нейтрон-виробляючу мішень, лінійний прискорювач електронів з каналом транспортування пучка електронів, джерело холодних нейтронів, експериментальні нейтронні канали для ядерно-фізичних досліджень, системи технічного забезпечення роботи установки.

 

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"