У Харкові через суд оскаржують обрання чотирьох заступників голови облради Товмасяна (ДОКУМЕНТ)

У Харківському окружному адміністративному суді оскаржили рішення обласної ради про обрання одразу чотирьох заступників Артуру Товмасяну

У Харкові через суд оскаржують обрання ч…
Артур Товмасян

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в позивних заявах до Харківського окружного адміністративного суду.

 

Згідно до документів, що є в розпорядженні Depo.Харків, до Харківського окружного адміністративного суду уперше у другій половині грудня звернувся депутат Харківської міської ради Анатолій Родзинський. Він у позовній заяві вимагав визнати протиправним і скасувати рішення 1 сесії Харківської обласної ради 8 скликання від 11 грудня "Про обрання першого заступника та заступників голови обласної ради".

 

У позові вказано, що, згідно до Закону України "Про місцеве самоврядування", із числа депутатів обласної ради обирається перший заступник голови обласної ради, а також заступник голови обласної ради. Наявність одного заступника та першого заступника голови передбачає й Регламент Харківської обласної ради. Тому законодавство та інші нормативні акти не передбачають наявність більше одного заступника голови Харківської обласної ради.

 

Суддя Юрій Бадюков 21 грудня 2020 року залишив заяву без руху та запропонував позивачу надати суду додаткові докази (представлення голови Харківської облради Товмасяна щодо кандидатур трьох заступників і першого заступника голови облради, проект бюлетеня для голосування за ці кандидатури, а також підтвердження, що позивач звертався до компетентних органів для витребування цих документів).

 

5 січня 2021 року на адресу суду була направлена заява про усунення недоліків, яка була зареєстрована 6 січня. Однак, за інформацією суду, суддя Бадюков, який розпочинав розгляд заяви, пішов у відпустку до 29 січня.

 

Після цього до голови Харківського окружного адміністративного суду Ольги Панченко  була направлена заява з вимогою провести повторний перерозподіл справи щодо оскарження рішення про призначення чотирьох заступників голови Харківської облради для якнайскорішого її розгляду.

 

Коментар голови Харківської обласної ради Артура Товмасяна з приводу оскарження рішення про призначення заступників отримати не вдалося ані через неформальну прес-секретарку, ані через керівництво прес-служби Харківської обласної ради.

 

Водночас, попередній голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у коментарі Depo.Харків зазначив, що в законі вказано, що "на рівні обласних рад є голова, перший заступник і заступник".

 

"Але на сьогоднішній день є практика в Україні, близько 9 областей ухвалили аналогічні рішення, спираючись на європейську Хартію місцевого самоврядування, на колегіальне рішення органу місцевого самоврядування, і обрані заступники в більшій кількості, - сказав Чернов. – А що стосується правоти, то такі питання можуть обговорюватися виключно в судовому порядку, якщо є в когось сумніви".

 

Екс-голова облради підкреслив, що за роки, коли він очолював Харківську обласну раду, жодного разу не виступав із ініціативою обрання, крім першого заступника та заступника, більшої кількості заступників. " Верховенство права для мене в будь-якому прояві на першому місці. І правова чистота. Це гарантія безпеки, стабільності", - підсумував Чернов.

 

У свою чергу колишній заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач у коментарі Depo.Харків висловив переконання, що призначення одразу чотирьох заступників голові облради суперечить чинному законодавству. "Ми теж могли роздути штат. Тому що нам просто не вистачало часу охопити всі-всі комісії, всю діяльність обласної ради. Але ми цього не зробили, так як керувалися, перш за все, Законом про місцеве самоврядування і регламентом обласної ради", - сказав Скоробагач.

 

 

Як повідомляв Depo.Харків, 11 грудня на установчій сесії новообраної Харківської облради головою обрали представника "Слуги народу" Артура Товмасяна, інших кандидатур не висували. Посаду першого заступника отримав депутат від фракції "Блоку Кернеса - Успішний Харків!" Альберт Кононенко, а Валерія Мураєва, Тетяна Біловол ("Блок Кернеса - Успішний Харків!") і Андрій Малиш (ОПЗЖ) стали заступниками.

 

Радник із юридичних питань Громадянської мережі "Опора" Павло Романюк висловив переконання, що в Харківській облраді порушили закон, обравши голові чотирьох заступників.

 

Читайте також: Хто такий Артур Товмасян, якого обрали головою Харківської обласної ради

 

Заступниками нового голови Харківської облради обрані представники ОПЗЖ і "Блоку Кернеса"

У Харківській облраді порушили закон, обравши голові чотирьох заступників, – ЗМІ

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"