Хто такий Артур Товмасян, якого обрали головою Харківської обласної ради

У Харкові торги за посаду керівника обласної ради тривали, щонайменше, три тижні та завершилися досить несподівано

Хто такий Артур Товмасян, якого обрали г…
Артур Товмасян

У Харківській обласній раді жодна з партій не отримала більшість мандатів. П’ять партій розподілили 120 крісел наступним чином: Блок Кернеса – 46, ОПЗЖ – 29, Слуга народу – 17, Блок Світличної – 17 та Європейська Солідарність – 11 мандатів.

 

Претендентів на голову заявили вже давно. Двох офіційно: Сергій Чернов (Блок Кернеса) та Тетяна Єгорова-Луценко (Слуга народу) і один, якщо так можна висловитися, самозаявився – Володимир Скоробагач (ОПЗЖ).

 

Баш на баш

 

Торги за посаду голови Харківської облради тривали кілька тижнів, і кожного дня ситуація змінювалася. На самому початку "Блок Кернеса" висунув Чернова, який керує Харківською облрадою з 2008 року, а "Слуга народу" – першого заступника голови Харківської ОДА Єгорову-Луценко.

 

Перемовини були зав’язані на результат у Харківській міській раді та вийшли на фінішну пряму після фіналізації домовленостей у мерії, де Офіс президента, силові структури тощо не заважали закріпленню там Ігоря Терехова – колишнього заступника Арсена Авакова по роботі в Харківській ОДА.

 

Партія влади (силовики, "слуги", коло Авакова) отримали своє у Харківській обласній раді. Згідно із домовленостями, голову облради мали віддати "Слузі народу", незважаючи на те, що партія завела тільки 17 зі 120 депутатів. Але для статистики, якою козиряє Офіс президента, підігріваючи ванну гаранту, посада – річ корисна.

 

У самій харківській "Слузі народу" зараз також тривають трансформації, пов’язані зі звільненням з ОП Сергія Трофімова та послабленням позицій колишнього генерала-прикордонника Вадима Слюсарєва (подейкують, перед самим звільненням Кучер злив Зеленському всі схеми, на яких тримається Слюсарєв). Це й спричинило заміну кандидата "слуг" на посаду голови Харківської облради, бо Єгорова-Луценко по праву вважалася його креатурою.

 

За відомостями джерел, перед сесією мерії, 8 грудня, нова керівниця Харківської ОДА Айна Тимчук провела жорстку розмову з Єгоровою-Луценко з вимогою зняти свою кандидатуру на користь голови Харківської РДА Артура Товмасяна. Тоді Єгорова-Луценко не погодилася, розраховуючи на підтримку нардепів-мажоритарників, яких погоджував куратор "слуг" по регіону Вадим Слюсарєв. Через Слюсарєва, до речі, Єгорова-Луценко й заходила в Харківську ОДА в заступники Олексія Кучера.

 

Товмасян і Єгорова-Луценко працювала в юстиції

Артур Товмасян і Тетяна Єгорова-Луценко

 

Варто додати, що перед звільненням Кучер, за відомостями джерел, посварившись зі Слюсарєвим, хотів звільнити Єгорову-Луценко, однак та, маючи великий чиновницький досвід, вчасно зорієнтувалася і "злягла" на тритижневий лікарняний. А, згідно до нашого дуже гуманного законодавства, звільнити людину на лікарняному неможливо (Кучер під 7 місяців безуспішно намагався звільнити голову харківського обласного департаменту охорони здоров'я Вадима Іваннікова).

 

Утім, схоже на те, що "куратор" харківських нардепів від "Слуги народу" втрачає вплив. Натомість цього впливу набирають люди, близькі до Арсена Авакова (не слід забувати, що в.о. мера Харкова Ігор Терехова є бізнес-партнером колишнього нардепа Ігоря Котвіцького – дуже близької до Авакова людини). Товмасян є другом Олександра Авакова – сина міністра.

 

Зрештою, всі претенденти знялися, голосування було безальтернативним. Таким чином, за Товмасяна проголосували 73 депутати, проти - 15.

 

Варто зазначити, що Сергій Чернов, який очолював Харківську обласну раду з 2008 року, виїхав із кабінету голови ще на початку цього тижня. Він був готовий зняти свою кандидатуру, оскільки не бажав, з огляду на великий життєвий і управлінський досвід, ставати розмінною монетою у, власне, не дуже то й складній політичній шаховій партії.

 

Офіційна біографія

 

Товмасян Артур Едмарович народився 1 березня 1981 року у смт Мангуш, Першотравневого району, Донецької області.

 

Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, Харківську національну академію міського господарства та Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

 

З 2000 по 2002 рр. працював юрист-консультантом ВАТ "Азовський", м. Маріуполь. З 2005 по 2007 рр. займав посаду начальника Державної виконавчої служби у Жовтневому районі м. Маріуполь, Державної виконавчої служби Донецької області.

 

У вересні 2014 року був радником голови Харківської обласної державної адміністрації по забезпеченню діяльності голови та заступників голови. З 2014 по 2017 рр. займав посаду заступника начальника Харківського міського управління юстиції, Головного управління юстиції у Харківській області, м. Харків.

 

Артур Товмасян очолював Харківську РДА

Артур Товмасян

 

У березні 2018 року - заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби - начальник Управління державної виконавчої служби, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, м. Запоріжжя. З 2018 по 2019 рр. працював заступником начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби - начальником Управління державної виконавчої служби, Головного територіального управління юстиції у Харківській області, м. Харків.

 

Перед призначенням головою Харківської обласної ради працював керівником Харківської РДА.

 

Згідно до декларації за 2019 рік, Товмасян володіє шістьма земельними ділянками в Маріуполі Донецької області. Загальна площа – 9,63 га. Крім цього, він має право користуватися квартирою площею 42 кв.м у Харкові, а також житловим будинком площею 32,3 кв.м у Маріуполі.

 

Товмасян не має власного автомобіля, а лише користується Toyota Camry, що записана на громадянку України Кенюль Насібову.

 

У 2019 році Товмасян отримав наступні доходи: зарплата у Головному територіальному управлінні юстиції в Харківській області – 362,2 тис. грн, подарунок у грошовій формі від громадянки України Жанни Корицевої – 90 тис. грн. Готівкою Товмасян заощадив 200 тис. грн.

 

Читайте також: Сесія через флешку: Як Кернес зігнав у коаліцію "молодших" братів

 

Кнопки Кернеса: Які групи впливу йдуть до міськради Харкова

 

Ліфт знову не спрацював: Кого "слуги" Зеленського відправили на мерію Кернеса

 

Коаліція інтересів: Як Аваков, Кернес і Райнін обиратимуть голову Харківської обласної ради

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"