У Харківській облраді порушили закон, обравши голові чотирьох заступників, – ЗМІ

Обрання чотирьох заступників голови облради замість двох, як проголосували депутати Харківської облради, не передбачено Законом "Про місцеве самоврядування в Україні"

У Харківській облраді порушили закон, об…

Про це в коментарі Укрінформу сказав радник з юридичних питань Громадянської мережі "Опора" Павло Романюк, передає Depo.Харків.

 

"Статті 55, 56 закону про місцеве самоврядування чітко вказують, що обласна рада обирає першого та заступника. Безумовно, Верховною Радою була ратифікована Європейська хартія місцевого самоврядування, яка говорить, що "без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління". І тут вже постає питання інтерпретацій і оцінок – що значить "без шкоди" для інших законодавчих положень?" - сказав Романюк.

 

Експерт пояснив: збільшення кількості заступників теоретично певною мірою може сприяти ефективному управлінню, та це є лише припущенням. "Закон "Про місцеве самоврядування в Україні" вживає посади "перший заступник" і "заступник" виключно в однині, тому говорити, що законодавець не обмежує кількість заступників, не можемо", - додав Романюк.

 

Він нагадав, що Харківська обласна рада в питанні кількості заступників і вільному трактуванні закону не стала першопрохідцем, адже у листопаді Вінницька облрада (також уперше) обрала, окрім першого заступника, ще трьох (голова та три заступники - представники "Української стратегії Гройсмана").

 

Як повідомляв Depo.Харків, 11 грудня на установчій сесії новообраної Харківської облради головою обрали представника "Слуги народу" Артура Товмасяна, інших кандидатур не висували. Посаду першого заступника отримав депутат від фракції "Блоку Кернеса - Успішний Харків!" Альберт Кононенко, а Валерія Мураєва, Тетяна Біловол ("Блок Кернеса - Успішний Харків!") і Андрій Малиш (ОПЗЖ) стали заступниками.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"