Тарифний скандал Кернеса: У Харкові метрополітен збільшив витрати на ремонти у 3,6 разів

Харківський метрополітен збільшує вартість проїзду насамперед через зростання у 3,6 разів вартості послуг "сторонніх організацій"

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав позивач у справі про законність нових тарифів, депутат Харківської міської ради, член громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Ігор Черняк.

 

Він зауважив, що своїм рішенням виконком Харківської міськради підняв тарифи на проїзд у метрополітені на 60% - з 5 до 8 грн. При цьому чиновники мотивували своє рішення збільшенням зарплат комунальникам і підвищенням тарифів на електроенергію.

 

"Ось пояснювальна записка до проекту рішення про підвищення тарифів. Витрати на оплату праці - підвищення на 6,2%! Витрати на електроенергію - на 16%! Витрати на матеріали - на 31,5%! Звідки тоді зростання тарифу на 60% при таких базових показниках? Отже, бінго! Витрати на послуги сторонніх організацій для проведення ремонтів і технічного обслуговування - в 3,6 рази", - наголосив Черняк.

 

Він підкреслив, що всі сторонні організації, яким платить Харківський метрополітен – "це або фірми з орбіти сім'ї Стаматіних, який і керує метрополітеном, або фірми з орбіти сім'ї Максима Мусєєва ... ага, того самого, який з російським паспортом і підозрою в державній зраді"

 

"Тариф на 60% зріс тому, що приватні фірми хочуть освоїти в 3,6 рази більше комунальних, тобто - наших з Вами, грошей", - підсумував депутат.

 

 

 

Як повідомляв Depo.Харківпроїзд у харківському метрополітені з 7 лютого подорожчав до 8 грн, у міському електротранспорті – до 6 грн.

 

У Харкові подали до суду позови про скасування рішень виконавчого комітету міськради про підняття тарифів на проїзд.

 

Харківський окружний адміністративний суд 19 лютого розглянув заяви про забезпечення позову про призупинення рішень щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Суд ухвали призупинити підвищення тарифу, однак міська влада проігнорувала цю ухвалу.

 

Антимонопольний комітет України завершив перевірку економічного обґрунтування встановлення нового тарифу на послуги з перевезення пасажирів метрополітеном у Харкові. Під час перевірки встановлено, що до калькуляції включені витрати, не пов’язані з наданням послуг з перевезення пасажирів, та суперечать Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (метрополітену), затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook