У Кернеса знайшли нове місце для намету Євромайдану, у разі відмови – суд

У Харківській міськраді розглянули заявку про проведення зібрання в наметі на площі Свободи

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради.

За даними мерії, засідання погоджувальної комісії, на якому розглянули звернення щодо проведення безстрокового мирного зібрання з використанням намету на площі Свободи, пройшло сьогодні, 15 травня.

Як повідомила заступник міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, звернення щодо проведення безстрокового мирного зібрання на площі Свободи надійшло 12 травня від громадянина Михайла Лебедя на електронну пошту міської ради. Заявник був запрошений на засідання комісії, але не з'явився.

Директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан повідомив, що намет, про який йдеться в зверненні, встановлений ​​ на проїжджій частині - відповідно до Закону "Про дорожній рух", заборонено розміщення будь-яких конструкцій на проїжджій частині за винятком виконання ремонтно-будівельних робіт. При цьому необхідно виконати низку заходів щодо забезпечення об'їзду такої ділянки, жодну з яких виконано не було.

"Цей намет розташований у охоронній зоні контактної мережі. При розміщенні будь-яких об'єктів поблизу контактної мережі подається окрема заявка на відключення живлення з контактних мереж, тому що в разі обриву люди потраплять в зону ураження струмом. Цього теж не було зроблено. Також, за інформацією з соціальних мереж, в наметі знаходиться запас пально-мастильних матеріалів, до чого це може призвести, ніхто не знає. Тому ми категорично проти розміщення даного намету на проїжджій частині. До того ж конструкція обмежує видимість пішохідного переходу і заважає руху транспорту", - підкреслив Дульфан.

За словами начальника управління дорожнього господарства Департаменту будівництва і дорожнього господарства Антона Стрільця, площа Свободи знаходиться на балансі КП "Шляхрембуд", і ніяких документів з приводу узгодження встановлення намету на підприємство не надходило.

У свою чергу головний інженер КП "Харківські теплові мережі" Олексій Лука зазначив, що в зоні розміщення палатки знаходяться життєво важливі комунікації для міста, і установка конструкції ускладнює доступ до них.

"На цій ділянці на площі розташована магістральна камера, яка потребує капітального ремонту, тому що існує серйозна загроза обвалення її конструкції. Там потрібно поміняти два колектори, засувки і відновити конструктив самої камери. Час у нас обмежений, і вже необхідно приступити до ремонту, але поки у нас немає доступу до об'єкта", - повідомив Олексій Лука.

З огляду на всі аргументи доповідачів, погоджувальна комісія прийняла рішення - запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намету з площі Свободи на площу Захисників України. У разі відмови доручити Юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду.

Як повідомляв Depo.Харків, 8 травня мер Харкова Геннадій Кернес пообіцяв знести намет Євромайдану та перейменувати проспект на честь Жукова. У Харківській ОДА наголосили, що намет "Все для перемоги" на площі Свободи може бути прибраний лише після відповідного рішення суду.

У Кернеса дали проукраїнським активістам три доби на знесення символу Революції Гідності.

Вранці 13 травня біля намету Євромайдану комунальники розпочали ремонтні роботи. Вони встановили огорожу, яку одразу ж розібрали активісти. Близько 14:35 на місце прибув трактор "ХТМ", комунальники вдруге встановили огорожу. 

Вранці 14 травня на площі Свободи з’явилися вантажні бортові самоскиди, трактори і аварійні кунги.

Засідання виконкому Харківської міської ради відбудеться 15 травня.

Довідка Depo.Харків. Намет "Все для перемоги" активісти Євромайдану встановили на площі Свободи навпроти будівлі ОДА в Харкові у 2014 року. Намет встановлений на місці, де вперше зібрався харківський Євромайдан, у ньому проводився збір волонтерської допомоги для фронту у найгарячіші фази війни на Донбасі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook