Крейдяні гори: На Харківщині через суд намагаються встановити межі нацпарку

У Харківській області парк був створений у 2009 році, однак до цього часу не має законних меж

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Харків
Крейдяні гори: На Харківщині через суд н…
Крейдяні гори в Харківській області

Харківська прокуратура вживає заходів щодо захисту 3 тисяч гектарів земель природно-заповідного фонду.

 

Про це повідомляє прес-служба Харківської обласної прокуратури, передає Depo.Харків.

 

За даними прокуратури, у 2009 році на території Дворічанського району (зараз це Куп’янський район) створено національний природний парк, який є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Площа парку складає понад 3 тис. гектарів, що дорівнює площі міста Куп’янськ.

 

При цьому упродовж 12 років з моменту створення парку його межі не встановлено на місцевості та не розроблено правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких він розташований. Це порушує норми законодавства, зокрема ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", ст. ст. 25, 47 Закону України "Про землеустрій".

 

Таким чином, бездіяльність посадових осіб може призвести до незаконного вибуття з державної власності земель природно-заповідного фонду.

 

Обласна прокуратура подала позов про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії щодо розроблення правовстановлюючих документів на земельні ділянки національного природного парку.

 

Довідка Depo.Харків. Дворічанський національний природний парк – природоохоронна, наукова, рекреаційна установа, розташована у північно-східній частині Харківської області, у колишньому Дворічанському районі. Парк створений задля вивчення, збереження та відтворення унікальних природних крейдяних комплексів, розташованих уздовж правого берега річки Оскіл.

 

11 грудня 2009 року відповідно до Указу президента України № 1044 був створений Дворічанський національний природний парк. Метою створення стало збереження своєрідної крейдяної флори, відтворення та раціональне використання цінних природних територій та об'єктів лісостепової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне та культурно-освітнє значення.

 

Читайте також: Браконьєрство та розпаювання: На Харківщині суд скасував проект нацпарку "Дворічанський"

 

Бірюзові озера, заповідні ліси та акустичні дива: ТОП-5 природних чудес Харківщини, де можна прекрасно відпочити влітку

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme