Браконьєрство та розпаювання: На Харківщині суд скасував проект нацпарку "Дворічанський"

У Харківській області суд скасував проект Національного природного парку "Дворічанський"

Браконьєрство та розпаювання: На Харківщ…

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав директор національного природного парку "Дворічанський" Максим Височин.

За його словами, вчора, 12 грудня Харківський окружний апеляційний адміністративний суд скасував Наказ Мінприроди про затвердження Проекту організації національного природного парку "Дворічанський".

"Проект організації – це документ, згідно до якого ми маємо працювати поточні 10 років, це плани нашої роботи. Вони його скасували, зараз він перебуває поза правового поля. – сказав Височин. – Вони нам зв'язують руки, ми не можемо продовжувати роботи із зонування, тобто не зможемо говорити, в якій зоні не можна що робити".

На переконання директора парку, це сприятиме незаконному обробленню земель на території парку, а також браконьєрству. "Це може бути розквіт браконьєрства, може бути розробка всіляких земельних ділянок незаконно. Нам буде дуже проблематично доводити їхню незаконність", - сказав він.

Височин зазначив, що формально ініціювала судовий розгляд фермерка з села Кам'янка. Жінка вважала, що її пайова земельна ділянка входила до території НПП "Дворічанський". "Жодним чином проект організації не стосувався її майна у плані землі. Вона начебто й не хоче бути в парку, однак вважає, що вона в парку, і проект організації порушив її права, тому що її не включив у парк. Для мене логіка загадкова. Вона вважає, що ми її не включили у проект організації парку і вона тепер начебто не знає, що робити із землею, як її використовувати, які на цьому обмеження. Хоча це її ніколи не зупиняло, вона як свій шмат землі обробляла, так і обробляє", - сказав він.
На переконання Височина, сам позов більше пов'язаний із мисливським господарством "Бірюк". "Адвокати ті самі в усіх справах, у цій справі адвокат той самий був, - сказав директор парку. - Проект організації їм дуже заважав проводити їхню браконьєрську діяльність".

Височин підкреслив, що адміністрація парку подаватиме касаційну скаргу. Він наголосив, що навіть після цього рішення природний парк продовжує існувати. Водночас чоловік не виключив можливості провокацій проти нього.

Директор парку зазначив, що зміни до нового Проекту організації, якщо до цього дійде, можна буде підготувати протягом місяця без витрат бюджетних коштів.

Довідка Depo.Харків. Дворічанський національний природний парк - природоохоронна, наукова, рекреаційна установа, розташована у північно-східній частині Харківської області, у Дворічанському районі Харківської області. Парк створений задля вивчення, збереження та відтворення унікальних природних крейдяних комплексів, розташованих уздовж правого берега річки Оскіл.

Рельєф парку досить різноманітний. Головним ландшафтним об'єктом є крейдяні гори, що єдиним масивом йдуть із північно-східної у південно-західну частину парку вздовж річища Осколу. Це частка так званого крейдяного плеча, що тягнеться по лінії Вовчанськ -Куп'янськ - Сватове. Окрасою парку є річка Оскіл - друга за величиною в області та найбільша ліва притока Сіверського Дінця. До складу парку входить приблизно 24-кілометрова ділянка її русла. Схили дуже відрізняються: правий дуже крутий, високий, а лівий навпаки, більш пологий. У долині річки розвинені тераси.

Цільові експедиційні роботи з вивчення видового складу почались лише у 2001 році і тривали майже десятиріччя. Проведені вони були силами викладачів та студентів університету ім. В. Н. Каразіна на чолі з професором кафедри зоології та екології тварин, доктором біологічних наук В. Токарським. Результатом досліджень стало виявлення унікальних для всього світу біоценозів.

2002 року був розроблений Проект створення Національного природного парку "Дворічанський", який було включено до Природоохоронної програми поліпшення екологічного стану в Харківській області. У травні 2002 року проект було затверджено сесією обласної ради. У наступні кілька років (з 2002 по 2004 рр.) проводились експедиції, спрямовані на визначення меж та вивчення флори та фауни майбутнього парку.

11 грудня 2009 року відповідно до Указу Президента України № 1044 був створений Дворічанський національний природний парк. Метою створення стало збереження своєрідної крейдяної флори, відтворення та раціональне використання цінних природних територій та об'єктів лісостепової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне та культурно-освітнє значення.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme