Коронавірус та відмова нирок: Що відомо про смерть мера Харкова Геннадія Кернеса

Харківський міський голова Геннадій Кернес помер у Німеччині

Коронавірус та відмова нирок: Що відомо…
Генадій Кернес помер в ніч на 17 грудня

Востаннє на публіці мер Харкова Геннадій Кернес з'являвся на відкритті величезного фонтану у сквері на площі Свободи на День міста – 23 серпня. Під час церемонії, у якій брали участь тисячі містян, керівник мерії був в оточенні чиновників і без маски.

 

Кернес під час выдкриття фонтану на День Харкова

 

День знань уже пройшов у Харкові без участі градоначальника. Харківських школярів привітали заступники Кернеса і керівники департаментів. Самого мера на жодній лінійці не було, що справді викликало підозру, оскільки Кернес щороку особисто приїжджав в одну зі шкіл. Наступним дзвіночком стала відсутність Кернеса на судових засіданнях у полтавському суді, де слухалася справа про викрадення та катування євромайданівців.

 

Паралельно з відсутністю мера на публіці його політика в місті продовжувалася – у школах роздавали передвиборчу агітацію, у міській раді проводилися дивні тендери, влада оскаржувала рішення суду про вільний доступ громадян на сесії міськради.

 

Будь-яку інформацію про стан здоров'я Кернеса приховували, допоки в політичних телеграм-каналах не з'явилися "зливи" про коронавірусну хворобу. Насправді, у кулуарах вже давно було відомо про стрімке прогресування COVID-19 у градоначальника. Нібито за день ураження легенів прогресувало з 2 до 20% і так далі.

 

Тільки 14 вересня Харківська міськрада визнала, що Кернес із 10 вересня перебуває із коронавірусом на офіційному лікарняному. Спочатку його намагалися лікувати у міській лікарні №17, однак ураження легенів стрімко прогресувало. У ці ж дні "Дзеркало тижня" написало про те, що Кернес впав у кому. Інформацію про погіршення стану спростувала міська рада.

 

15 вересня мерія уперше за п’ять років без пояснення причини перенесла чергову сесію. Того ж дня директор Департаменту інформації та зв'язків із громадськістю Харківської міської ради Юрій Сідоренко підтвердив, що Кернес із 10 вересня на лікарняному та перебуває у 17-й міській лікарні. "Він усе читає, усе бачить. Усе це в нього викликає саркастичну посмішку. Він просив передати, що він підтверджує коронавірус і викликане ним двостороннє запалення легенів. Ні про яку кому, ні про який набряк мозку, який може вникнути в політично стурбованій голові, не йдеться", – сказав Сідоренко.

 

Кортеж Кернеса під час медичної евакуації в Берлін

 

Він підкреслив, що питання про лікування за кордоном і транспортування навіть не розглядалося. Стан в мера, ща словами Сідоренка, стабільний важкий.

 

Тим часом у телеграм-каналах опублікували інформацію про нібито інсульт у мера та спроби його вивезти за кордон для кваліфікованого лікування. Ці анонімні повідомлення спростували в мерії.

 

Однак уже наступного дня, 16 вересня, Кернеса екстрено спеціальним медичним літаком перевезли до берлінської клініки "Шаріте". Нібито до аеропорту Кернеса везли на "швидкій", яка прибула до Харкова з Полтави.

 

Наступні кілька місяців відомості про стан здоров'я Кернеса у своєму телеграм-каналі переважно публікував друг мера, бізнесмен Павло Фукс. Він показував літак, на якому транспортували Кернеса, та постійно заявляв, що мер у Берліні тимчасово й повернеться до Харкова ще до 25 жовтня – дня виборів. А тим часом містом повзли чутки, хто ж може замінити Кернеса на виборах Харківського міського голови.

 

Бригади медиків в аеропорту Харкові під час вивезення Кернеса в Берлін

 

Одразу після прибуття до "Шаріте" Кернес пройшов повне обстеження, його помістили до реанімації.

 

На виборах до Харківської обласної та міської рад, а також на виборах Харківського міського голови іменна партія мера, якою керував його перший заступник Ігор Терехов, висунула Кернеса, незважаючи на стан здоров'я. У передвиборчі розклади намагався втрутитися колишній нардеп Михайло Добкін, однак Фукс відмовив його брати участь у мерських перегонах, запевнивши, що Кернес одужає.

 

Із періодичністю в тиждень у Харкові почали з'являтися чутки про смерть Кернеса, і ці чутки з тією ж регулярністю спростовували чи то Фукс, чи то Сідоренко, чи то Терехов. Однак ніхто ніколи не демонстрував ані відео з Кернесом, ані записів розмови із ним. Нічого, що би могло давати бодай якусь об’єктивну інформацію про стан його здоров'я.

 

2 жовтня стало відомо, що Кернес отримав негативний тест на коронавірус, однак загострилися травми, отримані мером під час замаху на його життя.

 

Оточення Кернеса почало педалювати тему про швидке повернення мера до Харкова. Спочатку це мало відбутися через кілька днів після негативного тесту, потім – перед виборами 25 жовтня, ще згодом – до офіційного оголошення результатів, потім – до першої сесії, далі – до Нового року.

 

14 жовтня Фукс оприлюднив довідку із "Шаріте", де нібито лікар висловлює сподівання на повне одужання Кернеса. Ніяких інших даних ніхто ніколи не оприлюднював.

 

Довідка про стан Кернеса в Шаріте

 

Через тривалу відсутність мера в Харкові інші політичні гравці почали вступати у перемовини з членами команди Кернеса. На це відреагували політтехноголи Кернеса, які через пасинка мера оприлюднили заяву про те, що в "Шаріте" для Кернеса ведуть спеціальний зошит, куди вписують всіх "щурів", і Кернес розбереться з ними після повернення. Партійну дисципліну намагалися тримати до виборів у будь-який спосіб.

 

Незважаючи на перебування в реанімації, Кернеса благополучно переобрався мером Харкова, а також завів найбільші фракції у Харківську міську та обласну ради. Увесь процес супроводжувався чутками про смерть Кернеса і спростуванням цих чуток.

 

Після обрання почалися чудеса з електронним підписом мера. Усі розуміли, що Кернес перебуває в реанімації, однак нібито вірили у справжність листів мера до виборчої комісії. На підставі цих мейлів із електронним підписом Кернеса зареєстрували мером Харкова.

 

Утім, одного разу за заявою активіста поліція Харкова на кілька годин навіть відкривала кримінальне провадження про зникнення Кернеса. Слідство тривало недовго, після чого копи без будь-яких пояснень закрили справу.

 

Перше фото Кернеса з німецької лікарні показали 10 листопада. На зображенні видно введений через ніс зонд, що говорило про те, що Кернес не міг самостійно харчуватися. Крім цього, користувачі соцмереж на фото розгледіли й низку інших порушень здоров'я. Опубліковане фото було реакцією на чергову порцію чуток про нібито смерть градоначальника.

 

Фото Кернеса із Шаріте в Берліні

 

Так оточення Кернеса дотягнуло до першої сесії міської ради. Під час засідання з'явилася порція електронних листів від Кернеса, на підставі яких Терехова обрали секретарем Харківської міської ради. Відтак, Терехов став виконувати обов’язки Харківського міського голови. На сесію приїхав і сам Фукс.

 

Однак треба було дотягнути й до першої сесії Харківської обласної ради, де "Блок Кернеса" мав фіналізувати політичні домовленості та вступити у коаліцію з правлячою партією. Тому публіку підживили черговою заявою Фукса про те, що Кернес повернеться до Нового року, а саме 30 грудня.

 

11 грудня, у день проведення першої сесії Харківської обласної ради, після голосування за новий керівний склад ради раптово стало відомо, що в Кернеса відмовили обидві нирки.

 

Сьогодні, 17 грудня, Геннадій Кернес помер. Його поховання відбудеться в Харкові на початку наступного тижня.

 

Навіть у реанімації мер сприяв тому, щоб у Харкові та області утворилася певна коаліція та закріпилася влада. Тепер містом управлятиме не уповноважений на це виборцями Терехов, який віддавна пов'язаний із Арсеном Аваковим. А голова правління громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська вважає, що питання позачергових виборів у Харкові можуть розтягнути на роки.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme