Сесія через флешку: Як Кернес зігнав у коаліцію "молодших" братів

Червоною ниткою протягом усієї першої сесії Харківської міської ради пройшло запитання – а так можна було?

Сесія через флешку: Як Кернес зігнав у к…

Харківська міська рада 9 грудня зібралася на перше засідання у новому складі. Відкрила засідання голова Харківської міської ТВК Ольга Мозгова, яка, складно аргументуючи, наголосила, що Геннадія Кернеса визнано мером, що йому не потрібно складати присягу особисто, оскільки той "обраний Харківським міським головою не вперше та вже складав присягу 24 листопада 2010 року, що підтверджується записом у трудовій книжці".

 

Далі депутати отримали посвідчення та картки для голосування. Зазначимо, у новій міськраді Харкова у Кернеса вперше не буде його партійної монобільшості.

 

Мозгова продовжила виступ і повідомила, що Кернес надіслав до ТВК ще один лист із електронним підписом, у якому начебто пропонував кандидатуру Олександра Новака (до цього обіймав посаду секретаря міськради) на посаду "головуючого". Цю посаду депутати Харківської міськради винайшли лише тиждень тому, коли приймали зміни до Регламенту, щоб самим собі дозволити проводити сесії без мера Кернеса. Варто зазначити, що таємну переписку Кернеса з ТВК нікому не показували, жоден депутат її не бачив. Коли Мозгова запропонувала проголосувати за "головуючого", то це підтримали тільки 33 депутати – голосування було провалене.

 

Харківська міська рада зібралася на першу сесію 9 грудня

Суперечка Мозгової та Родзинського

 

Голова Харківської ТВК, яка, до речі, представляла "Голос", спробувала поставити питання на голосування вдруге поспіль, однак це опротестували опозиційні до Кернеса депутати. Заступники мера, які стояли біля трибуни, вимагали від Мозгової не давати право висловитися опозиціонерам, однак та, не очікуючи, що її буде чути у трансляції, сказала чиновниці міськради Тетяні Чечетовій-Терашвілі: "А що я можу зробити? Мене ж засудять". Незважаючи на суперечки, питання поставили вдруге – і "за" проголосували 48 депутатів із 84. Новак став "головуючим", що дозволило продовжити сесію.

 

Діджиталізація Харківської міської ради тим часом і не думала зупинятися. Мозгова повідомила, що черговий лист Кернеса із електронним підписом говорить про те, що мер пропонує обрати секретарем Харківської міської ради Ігоря Терехова, який до цього був першим заступником Кернеса. Нагадаємо, що виконує обов’язки мера у разі відсутності градоначальника саме секретар міськради, а не перший заступник. Тож тепер депутатів закликали проголосувати за фактично нового мера – Ігоря Терехова, який не обирався на цю посаду, але виконуватиме обов’язки очільника міста, поки не буде Кернеса або нових виборів. Голосування проходило у таємному режимі у кабінках і тривало більше години.

 

Тим часом депутат міськради Анатолій Родзинський у "Фейсбук" оприлюднив лист нібито з електронним підписом Кернеса. Депутат зауважив, що лист надійшов за годину до голосування – о 10:20. Більше того, за словами Родзинського, електронний підпис належить не самому Кернесу, а Харківській міській раді, де Кернес є підписантом.

 

Скрін зі сторінки Родзинського, де видно електронний підпис Кернеса

 

Фракція "Блоку Світличної "Разом", до якої входять 6 осіб, у повному складі відмовилася брати участь у цьому голосуванні. Як підсумок, за Терехова проголосували 73 із 75 депутатів, які отримали бюлетені, проти – один, утримався один. Терехов обраний секретарем Харківської міськради. Його кандидатуру підтримали депутати "Блоку Кернеса", ОПЗЖ, "Європейської Солідарності", "Слуг народу" та "Партії Шарія". Приблизно у такому же складі депутати дружно голосували й наступні вісім питань порядку денного.

 

У наступних голосуваннях унаочнилася ціна більшості: депутати "Блоку Кернеса" віддали керівництво у трьох комісіях представникам "Європейської Солідарності", ще по одній комісії отримали ОПЗЖ і Слуги народу. Незважаючи на меншість у мерії, депутати Кернеса залишили за собою контроль за більшістю комісій, у тому числі найважливішою – комісією з питань бюджету.

 

Остаточно міська влада Харкова сформувалася наступним голосуванням за персональний склад виконкому, а також затвердженням заступників мера Кернеса, яких стало ще більше, ніж було. Не забула міська рада також збільшити зарплату Кернеса.

 

Усі голосування проходили фактично одностайно. Не голосували чи голосували проти тільки 6 депутатів від "Блоку Світличної", іноді не в повному складі голосували представники ОПЗЖ.

 

Отже, на підставі сесійного дня можна припустити, що в Харківській міській раді утворилася коаліція з чотирьох партій, які підтримали всі "електронні пропозиції" Кернеса, а саме: "Блок Кернеса – Успішний Харків" (34 депутати), "Європейська Солідарність" (9 депутатів), "Слуга народу" (9 депутатів) та "Партія Шарія" (7 депутатів). Загалом – 59 депутатів.

 

Табло для голосувань у Харківській міській раді

На фото: Результати голосування за порядок денний сесії Харківської міськради

 

Варто зауважити, що коаліція утворена максимально грамотно, адже всі союзники "Блоку Кернеса" є "молодшими" (9-9-7 мандатів) й по суті ніколи не зможуть диктували умови старшому політичному партнеру. Геть інша була би ситуація, якби Кернес утворював коаліцію з великою фракцією ОПЗЖ. Там довелося б пожертвувати більшою кількістю комісій і місць у виконкомі.

 

Під час сесії жодного виступу "слуг" чи "шаріїв" не прозвучало. Функція "кнопок" виконана на відмінно.

 

Ситуативно рішення "Блоку Кернеса" підтримували депутати від ОПЗЖ, однак, можна припустити, що їхні голосування – це авансова плата за посаду заступника голови Харківської обласної ради (найімовірніше, Володимира Скоробагача). Але це голосування відбудеться тільки у п'ятницю, 11 грудня, коли розпочнеться перша сесія Харківської обласної ради 8 скликання.

 

За підпусками сесії Харківської міської ради в пересічного виборця спливають тільки два питання: чи провела би "ЄС" 9 депутатів до Харківської міської ради, якби у вибори говорила, що голосуватиме в унісон із командою Кернеса, чи вивчали особисту біографію Кернеса решта учасників коаліції і чому вони сподіваються, що домовленості після надання влади мерові, збережуться до засідання облради.

Читайте також: Кнопки Кернеса: Які групи впливу йдуть до міськради Харкова

 

Ліфт знову не спрацював: Кого "слуги" Зеленського відправили на мерію Кернеса

 

Коаліція інтересів: Як Аваков, Кернес і Райнін обиратимуть голову Харківської обласної ради

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"