Хто замість Кернеса: Кого відправить на вибори "Успішний Харків"

У Харкові розпочнеться справжня боротьба за мерську посаду, якщо у виборах за станом здоров'я не братиме участь Геннадій Кернес

Хто замість Кернеса: Кого відправить на…
Геннадій Кернес

Харківського міського голову Геннадія Кернеса, який, беззаперечно, є найбільш рейтинговим кандидатом на майбутніх виборах у місті, вчора, 16 вересня, увечері спеціальним медичним бортом вивезли на лікування до берлінської клініки "Шаріте" – одного найавторитетніших лікувальних закладів у Європі. Лікарі саме цієї клініки стежили за станом здоров'я Юлії Тимошенко, коли та відбувала покарання в Харкові, заме ці німецькі фахівці взялися за лікування після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

 

До погіршення стану здоров'я чинного мера ні в кого не було сумнівів, хто переможе на майбутніх виборах. Однак, якщо Кернес не братиме участі у виборах, в місті пожвавиться справжня, а не бутафорська політична боротьба.

 

Блок Кернеса – Успішний Харків

 

У команди чинного мера є рівно тиждень на те, щоб висунути свого кандидата. Кернес йтиме на вибори від своєї партії, тому документи може подати його уповноважена особа, а не він особисто, як би це мало бути, якщо би він йшов самовисуванцем.

 

Партійна конференція "Блоку Кернеса – Успішний Харків" запланована на 22 вересня. Згідно з календарним планом ЦВК, максимально конференцію можна відтягнути до 24 вересня. Саме це буде останнім часом, коли найбільш рейтингова партія в Харкові має назвати свого кандидата. Після цього на реєстрацію до ЦВК подають документи, їх, як ми вже зазначили, може подати уповноважена особа. Останній термін реєстрації кандидата – 29 вересня.

 

Блок Кернеса - Успішний Харків, потітична реклама

 

Якщо "Блок Кернеса – Успішний Харків" нікого не висуне наступного тижня на партійній конференції, то залишиться взагалі без кандидата. А цього навряд чи станеться.

 

Хто буде наступником Кернеса

 

Існує кілька найбільш імовірних сценаріїв розвитку.

 

1) партія висуває Кернеса. За останніми соціологічними опитуваннями, він виграє вибори в будь-якому фізичному стані, навіть із німецького лікарняного ліжка. Цей варіант можливий, якщо німецькі лікарі зможуть гарантувати швидкий прогрес у лікуванні. Утім, за відомостями джерел ZN.ua, у Кернеса цього тижня стався інсульт, внаслідок чого порушилося мовлення. Тому не варто виключати вірогідності, що за станом здоров'я чинний мер не братиме участь у перегонах. Тому партія має підгодовувати наступника.

 

2) партія висуває першого заступника Кернеса – Ігоря Терехова. Це найбільш вірогідний, однак не єдиний можливий наступник. Терехов протягом останніх років заміняв Кернеса на важливих іміджевих заходах, під час зустрічей з іноземними делегаціями, на презентаціях найдорожчого проекту Кернеса – міського зоопарку. Він має великий фінансовий ресурс із мережі медичних центрів і торгових точок, що записані на колишніх комунальних чиновників. Чи є в Терехова амбіції стати мером, інформація різниться. На наше переконання, він із охотою включиться в перегони.

 

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови

Ігор Терехов

 

3) партія висуне Кирила Кернеса – сина, який працює заступником керівника комунального підприємства "Харківське міське бюро технічної інвентаризації". Міський чиновник, який має як зв'язки, так і необхідний досвід. Таким чином, знімається небезпека того, що тимчасовий трансфер влади Геннадія Кернеса до члена команди буде дійсно тимчасовим.

 

4) умовно кажучи, "свій варіант" наступника. Тобто, за цим сценарієм, на мерських "Блок Кернеса – Успішний Харків" висуває іншого чиновника мерії (наприклад, заступників або Євгена Водовозова, або Олега Дробота тощо). Цей варіант забезпечить тимчасовість вибору харків’ян, наступну відставку умовно обраного та переобрання Кернеса вже після одужання. Жоден із заступників чинного, крім Терехова, не володіє самостійною політичною суб'єктністю. Цей варіант вірогідний за умови, якщо берлінські лікарі констатують позитивну, однак не дуже стрімку динаміку в лікуванні Кернеса.

 

Євген Водовозов, заступник Харківського міського голови

Євген Водовозов

 

5) Ярославський варіант. Одразу після госпіталізації мера в кулуарах поповзли чутки, що в разі його відсутності найбільш ймовірним замінником може стати бізнесмен Олександр Ярославський. Саме разом із ним Кернес "рвав коронавірус на шмаття". Ярославський і Кернес показово помилилися після кількарічної суперечки під новий 2020-й рік. Мер включив проекти Ярославського у програми розвитку міста. Утім, наші джерела однозначно стверджують, що цей варіант є виключеним і Ярославський начебто не стане кандидатом від "Блоку Кернеса".

 

Олександр ЯРославський, бізнесмен

Олександр Ярославський

 

У будь-якому варіанті, окрім висування особисто Кернеса, в Харкові розгориться політична боротьба не на жарт. Зараз всі кандидати під номером 2 очікують першої інформації з Берліна. Усе буде відомо вже завтра, 18 вересня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"