Броньовий скандал: У Міноборони відповіли "Укроборонпрому" щодо харківських БТРів

Військова прийомка з’ясувала, що вміст шкідливих елементів у сталі марки MiiluxProtection 500 до 30 разів перевищує будь-які норми навіть для сталей низької якості

Броньовий скандал: У Міноборони відповіл…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Міністерства оборони України коментуючи заяву ДК "Укроборонпром" щодо того, що військове представництво Міноборони відмовилося приймати у виробника готові бронемашини, в яких були використані броньові компоненти, закуплені за кордоном.

"Представники від оборонного відомства під час прийомки виявили дуже просту річ — імпортна сталь, яку використовували виробники, не відповідає необхідним конструктивним параметрам. Замість прокату, який повинен був мати одні характеристики та броньові властивості, посередник, який узявся поставляти до України таку сталь, поставив матеріал з помітно гіршими властивостями. Закуплені держпідприємством сталеві листи не відповідають вимогам Євросоюзу щодо маркування і не мають належного сертифікаційного підтвердження свого походження. Більше того, результати випробування бронетехніки, корпуси якої обстрілювали з різних зразків зброї, дали привід сумніватися в їхній здатності забезпечувати заявлені вимоги з кулестійкості", - сказано у відповіді Міноборони.

У відомстві підкреслили, що в процесі поставки бронесталі відбулася підміна на несповна кондиційну продукцію. "Зараз триває комплекс досліджень, перші результати якого неодмінно зацікавлять компетентні органи, які відповідають за правову оцінку подібних маніпуляцій. Адже зрештою це є питанням національної безпеки, життя військовослужбовців і ефективного застосування бойових підрозділів, оснащених вітчизняною бронетехнікою", - підкреслили у Міноборони.

Відомство нагадало, що закуплена узимку 2019 року партія імпортного металопрокату MiiluxProtection 500 для Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ) призначалася для виробництва БТР-4.

"Військова прийомка з’ясувала, що вміст шкідливих елементів у сталі марки MiiluxProtection 500, таких як сірка й фосфор у визначених зразках до 30 разів перевищує будь-які норми навіть для сталей низької якості, тим паче броньових. Водночас, вміст легуючих елементів, які наділяють метал броньовими властивостями, визначено як критично низький. Відтак, сталь з такими параметрами, нехай і теоретично, жодним чином не могла потрапити на конвеєр, де складають бронетехніку для того ж НАТО чи іншої країни", - зазначили у відомстві.

"Ані компанія Miilux, ані постачальник не підтверджують використання згаданих сталей у виробництві військової бронетехніки", - додали в Міноборони.

У міністерстві також заявили, що ХКБМ не виготовило жодного корпусу БТР-4Е зі сталі MiiluxProtection, а корпуси, виготовлені в 2017 році на Житомирському бронетанковому заводі, під час випробувань обстрілом отримали безліч некондиційних уражень.

"Аби використовувати металопрокат закордонних марок у виробництві БТР-4Е, ДП "ХКБМ" слід лише закупити сталі MiiluxProtection 500 з вмістом хімічних елементів, визначених конструкторською документацією. Також важливо розуміти, що вартість металопрокату марки 71 у загартованому стані становить близько 62 тис. грн за тонну, а загартованого металопрокату МiiluxProtection 500 — близько 180 тис. грн", - сказано у заяві.

Як повідомляв Depo.Харків, раніше в "Укроборонпромі" заявили, що БТР-4 продовжують залишатись без натівської броні через рішення військової прийомки Міністерства оборони України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme