Прийомка не пропускає: Харківські БТРи залишилися без броні за стандартами НАТО

БТР-4 продовжують залишатись без натівської броні через рішення військової прийомки Міністерства оборони України

Прийомка не пропускає: Харківські БТРи з…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі ДК "Укроборонпром".

У концерні зазначили, що ХКБМ ім. Морозова виготовив чергову партію БТР-4 з фінської сталі MiiLux Protection. Всі корпуси БТР-4 з неї пройшли повний цикл випробувань, зокрема і відстрілом, який довів високу якість броні та всієї машини.

"Але військова прийомка відмовилася приймати виготовлену продукцію до того, як підприємство не підтвердить хімічний склад фінської броні на її відповідність діючим в українському ОПК стандартам. Вони, як відомо, – застарілі радянські ГОСТи, які затверджені ще 30-40 років тому, - сказано в повідомленні. - Тобто, наявність сертифікатів якості Європейського союзу та Фінляндії, підтвердження відповідності стандартам ISO, STANAG тощо для військової прийомки – нічого не варті".

В "Укроборонпромі" зазначили, що без рішення прийомки виготовлена техніка не передається війську, завод не отримує гроші за виконану роботу і на нього нараховуються штрафні санкції, оскільки до передачі вважається, що підприємство замовлення не виконало.

У держконцерні додали, що для виготовлення корпусів БТР-4, у відповідності до конструкторської документації, може використовуватись броня українського виробництва марки "71", а також фінська, бельгійська та польська броньована сталь. "Марки натівських сталей було обрано після всебічних хімічних досліджень та фізичних випробувань, відстрілу з різних дистанцій та зброї різного калібру. Окрім того, ці сталі використовуються для виробництва бронетехніки по всьому світу, мають численні сертифікати якості країн ЄС та відповідають стандартам НАТО", - підкреслили у держконцерні.

Можливість використання різних типів броні пов‘язана із тим, що до початку російської агресії єдиним виробником "71" сталі в Україні був "Алчевський металургійний комбінат", який з літа 2014 знаходиться під окупацією. Сьогодні загартувати сталь "71" в Україні може лише приватне ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод".

"На "ЛКМЗ" не можуть гартувати великі за розмірами деталі корпусу БТР-4. Через це борт бойової машини з української сталі зварюється з декількох окремих листів, що неможливо назвати технологічним рішенням. З моменту надходження листів до "Лозовського ковальсько-механічного заводу" до виготовлення корпусу проходить від трьох місяців, але на практиці траплялись затримки і до півроку", - зазначили в "Укроборонпромі".

Водночас сталь з ЄС одразу постачається у загартованому вигляді.

Крім того, у держконцерні зазначили, що у підсумку після проведення всіх необхідних робіт сталь "71" та сталь з ЄС мають приблизно однакову ціну.

Довідка Depo.Харків. БТР-4 – це одна з найновіших серійних бойових машин, яка успішно використовується українськими військовими на Донбасі з 2014 року. БТР-4 об‘єднав у собі потужний захист, німецький двигун, швидкострільну автоматичну 30-мм гармату, високоточну ракетну зброю, цифрові системи управління, наведення, навігації та зв‘язку.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme