Сімейний капітал: Як "права рука" Кернеса отримала долю в ринках Харківщини (ФОТО)
Бізнес-імперія першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова, яка записана на його екс-дружину Олену Винник, нещодавно поповнилася новим грошовитим активом
- Харків
-
5 лютого 2018 11:00

Долею в ринках. Й фактично цю долю вони отримали зі структур, що раніше пов'язували виключно з персоною мера Харкова Геннадія Кернеса.
Нещодавно Олена Винник стала власницею частки у 4 млн грн в статутному фонді ТОВ "Інвестиційна компанія "Лусон". Історія підприємства бере свій початок у 2011 році, коли засновником цієї фірми значилися підприємство Харківської облспоживспілки "Первомайський ринок" та ТОВ "Регіональний інвестиційний центр". Тобто ринками фірма займалася з самого початку своєї історії.

У той час керівником Харківської облспоживспілки був Вячеслав Близняк, завдяки якому, за даними "Харківського антикорупційного центру", оточення Кернеса отримало контроль над більшістю ринків Харкова та області. Більше того, донька Близняка виявилася дружиною Вячеслава Ткаченка – одного з двох офіційних помічників Ігоря Терехова.
Що стосується ТОВ "Регіональний інвестиційний центр", то його керівником довгий час був ще один депутат міськради, пов'язаний з ринками Харкова – Юрій Медведєв.
У 2016 році засновники змінилися й були вже інші фірми, які безпосередньо пов'язані з Геннадієм Кернесом. Так, серед засновників були ТОВ "Видавничий дім "Центр фінансової інформації" та ТОВ КУА "Фінекс-капітал".
Власниками першої фірми були Ігор Когут та Ігор Ялдін. Останній є топ-менеджером ПАТ "НПК-Холдінг" (це багаторічний головний актив Геннадія Кернеса) та був радником з економічних питань мера.

Що стосується ТОВ КУА "Фінекс-капітал", де засновником є Ігор Когут, то саме ця фірма кожен рік виплачує мільйони гривень Кернесу.
Більше того, восени Терехов особисто "провернув схему". Він нібито взяв у борг у Лади Крімерман, яка раніше була одним із засновників КУА "Фінекс-капітал", 15 млн грн, які інвестував у цю ж саму "Фінекс-капітал". В який саме об'єкт чи проект, залишилося загадкою.
Але тоді ж засновником ТОВ "Інвестиційна компанія "Лусон" стала Олена Винник. Взагалі мати багату екс-дружину є дуже популярним у українських чиновників. Оскільки дружина колишня, то і її статки не потрібно декларувати.
Фірма "Лусон" офіційно має один контактний мобільний номер телефону – 380669120175. Саме цей номер є контактним ще в декількох фірмах з різними власниками, які тим чи іншим чином пов'язані з мерією Харкова. Їх об'єднує ще дещо: всі вони управляють ринками на території міста чи області.

Так фірма "Ноніус" керує "Новосалтівським ринком", фірма "Обіус" має частку на території ринку біля станції метро "Героїв Праці", такий саме номер телефону є й у ТОВ "Чугуївський ринок".
Ось такий новий актив у екс-дружини Терехова, який їй достався від структур, напряму пов'язаних з мером.
Нагадаємо, що останні 15 років Терехов перебуває на державній службі. Він працював в управлінні споживчого ринку Харкова, був заступником голови Харківської ОДА за часів губернаторства Арсена Авакова, а після того, як президентом став Віктор Янукович, Терехов перебрався до команди мера Геннадія Кернеса, де працює й зараз.
При цьому весь бізнес Терехова був записаний на його родичів – мати чи дружину. Зокрема, мова йшла про нерухомість, медцентр "Он кліник" або мережу МАФів під назвою "Кісет". Партнером у останньому бізнесі є нардеп від "Нарфронту", соратник Авакова Ігор Котвіцький.
Детальніше читайте у матеріалі "Що тримає "права рука" Кернеса в Харкові".
Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:28Синєгубов показав стан ринку "Барабашово" після нічної атаки (ФОТО) ФОТО
- 11:00Фінансова аналітика: як перевірити платоспроможність бізнес-партнера Актуально
- 10:19На Харківщині затримано "крота" у бойовій бригаді ЗСУ
- 08:27В ніч на 6 травня Харків атакували 20 "шахедів": Уражено найбільший ринок "Барабашово", є потерпілі ФОТО
- 22:32росіяни атакували Куп'янськ тричі за день: є постраждалі ФОТО
- 18:33На Харківщині через лісову пожежу детонують боєприпаси, залишені окупантами: місцевих жителів евакуюють ФОТО
- 14:28Російський дрон знищив депо та відділення "Нової пошти" в Ізюмі на Харківщині ФОТО
- 11:35Рашисти знову били по Харківщині (ФОТО) ФОТО
- 10:39Сили ППО цієї ночі били 69 зі 165 ворожих дронів
- 09:28 Рашисти збільшили кількість штурмів на фронті
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 12:22Росія атакувала Харків дронами з термобаричними зарядами (ФОТО) ФОТО
- 10:13Масована атака дронів: У Харкові майже пів сотні постраждалих (ВІДЕО) Відео
- 09:39Окупанти атакували вночі Україну майже двома сотнями дронів
- 09:18 Рашисти посилили наступальну активність на фронті
- 23:28Росіяни атакували Харків: вибухи в чотирьох районах міста, десятки постраждалих
- 15:20Росіяни вдарили авіабомбами по Цапівці на Харківщині, постраждала жінка
- 14:20У травні погода в Україні нагадуватиме літню, – метеоролог
- 13:02Жбурнув гранату через ревнощі: поліція затримала жителя Харківщини