ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сімейний капітал: Як "права рука" Кернеса отримала долю в ринках Харківщини (ФОТО)

Бізнес-імперія першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова, яка записана на його екс-дружину Олену Винник, нещодавно поповнилася новим грошовитим активом

Depo.
5 лютого 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

Долею в ринках. Й фактично цю долю вони отримали зі структур, що раніше пов'язували виключно з персоною мера Харкова Геннадія Кернеса.

Нещодавно Олена Винник стала власницею частки у 4 млн грн в статутному фонді ТОВ "Інвестиційна компанія "Лусон". Історія підприємства бере свій початок у 2011 році, коли засновником цієї фірми значилися підприємство Харківської облспоживспілки "Первомайський ринок" та ТОВ "Регіональний інвестиційний центр". Тобто ринками фірма займалася з самого початку своєї історії.

У той час керівником Харківської облспоживспілки був Вячеслав Близняк, завдяки якому, за даними "Харківського антикорупційного центру", оточення Кернеса отримало контроль над більшістю ринків Харкова та області. Більше того, донька Близняка виявилася дружиною Вячеслава Ткаченка – одного з двох офіційних помічників Ігоря Терехова.

Що стосується ТОВ "Регіональний інвестиційний центр", то його керівником довгий час був ще один депутат міськради, пов'язаний з ринками Харкова – Юрій Медведєв.

У 2016 році засновники змінилися й були вже інші фірми, які безпосередньо пов'язані з Геннадієм Кернесом. Так, серед засновників були ТОВ "Видавничий дім "Центр фінансової інформації" та ТОВ КУА "Фінекс-капітал".

Власниками першої фірми були Ігор Когут та Ігор Ялдін. Останній є топ-менеджером ПАТ "НПК-Холдінг" (це багаторічний головний актив Геннадія Кернеса) та був радником з економічних питань мера.

Що стосується ТОВ КУА "Фінекс-капітал", де засновником є Ігор Когут, то саме ця фірма кожен рік виплачує мільйони гривень Кернесу.

Більше того, восени Терехов особисто "провернув схему". Він нібито взяв у борг у Лади Крімерман, яка раніше була одним із засновників КУА "Фінекс-капітал", 15 млн грн, які інвестував у цю ж саму "Фінекс-капітал". В який саме об'єкт чи проект, залишилося загадкою.

Але тоді ж засновником ТОВ "Інвестиційна компанія "Лусон" стала Олена Винник. Взагалі мати багату екс-дружину є дуже популярним у українських чиновників. Оскільки дружина колишня, то і її статки не потрібно декларувати.

Фірма "Лусон" офіційно має один контактний мобільний номер телефону – 380669120175. Саме цей номер є контактним ще в декількох фірмах з різними власниками, які тим чи іншим чином пов'язані з мерією Харкова. Їх об'єднує ще дещо: всі вони управляють ринками на території міста чи області.

Так фірма "Ноніус" керує "Новосалтівським ринком", фірма "Обіус" має частку на території ринку біля станції метро "Героїв Праці", такий саме номер телефону є й у ТОВ "Чугуївський ринок".

Ось такий новий актив у екс-дружини Терехова, який їй достався від структур, напряму пов'язаних з мером.

Нагадаємо, що останні 15 років Терехов перебуває на державній службі. Він працював в управлінні споживчого ринку Харкова, був заступником голови Харківської ОДА за часів губернаторства Арсена Авакова, а після того, як президентом став Віктор Янукович, Терехов перебрався до команди мера Геннадія Кернеса, де працює й зараз.

При цьому весь бізнес Терехова був записаний на його родичів – мати чи дружину. Зокрема, мова йшла про нерухомість, медцентр "Он кліник" або мережу МАФів під назвою "Кісет". Партнером у останньому бізнесі є нардеп від "Нарфронту", соратник Авакова Ігор Котвіцький.

Детальніше читайте у матеріалі "Що тримає "права рука" Кернеса в Харкові".

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook