Що тримає "права рука" Кернеса в Харкові (ФОТО)

Ігор Терехов є першим заступником мера. Деякі ЗМІ навіть пророкували, що він стане наступником Кернеса на посаді міського голови Харкова

Останні 15 років Терехов перебуває на державній службі. Він працював в управлінні споживчого ринку Харкова, був заступником голови Харківської ОДА за часів губернаторства Арсена Авакова, а після того, як президентом став Віктор Янукович, Терехов перебрався до команди мера Геннадія Кернеса, де працює й зараз.

Однак є в його біографії період ведення бізнесу – працював він у "Промисловій компанії "Укркондиціонер". Мабуть, саме цей завод і його приміщення можна назвати головним офіційним активом родини Ігоря Терехова. Адже серед засновників цього підприємства є мати першого віце-мера Харкова – Вікторія Терехова.

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 1

Окрім заводу "Кондиціонер" та приміщень, що йому належали на Московському проспекті, родина Терехова за часів губернаторства Авакова також мала долі в бізнесі братів Протасів, котрі тоді були непримиренними ворогами Кернеса й боролися за владу в Харкові.

Наприклад, Вікторія Терехова мала долю у фірмі "Ідалія". Це підприємство орендує майже 10 га землі на березі Печенізького водосховища. Ще низку підприємств, які використовувала група "Таргет" братів Протасів й які були записані на Вікторію Терехову, уже переписали на екзотичні офшори.

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 2

Крім того, в середині 2000-х у ЗМІ неодноразово лунало, що Терехов разом із оточенням Авакова є співвласником найбільшої мережі тютюнових кіосків у Харкові. Про це казав й сам Геннадій Кернес, для якого подібна інформація, звичайно ж, не була секретною.

"Ось коди ОКПО засновників всіх тютюнових, а також ряду інших ларьків. Називаю прізвища: Терехов, Протас, Протас, Терехов, Котвіцький, Бешанов", - казав Кернес ще у 2007 році.

І дійсно, серед засновників ТОВ "Кисет" є й Вадим Бешанов, й Ігор Котвіцький. А ось прізвища Терехова немає. Однак є Олена Винник.

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 3

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 4

Ця людина є бізнес-партнером Вікторії Терехової у декількох фірмах. Наприклад, у ТОВ "Комора", ТОВ "Витеко". При цьому й самому першому віце-меру Олена Винник зовсім не чужа людина.

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 5

Нагадаємо, Терехов під час минулих місцевих виборів був зареєстрований у будинку по провулку Золочівському. Зараз ця будівля переписана на колишнього високопоставленого міліціонера Олексія Баркова, але раніше власницею була саме Олена Винник.

Четвертим засновником "Кисету" є Вардан Восканян. Він є бізнес-партнером Олександра Павлюченка на прізвисько "Саша Браслет", який є помічником нардепа, партнера Авакова Ігоря Котвіцького. Відтак, можна припустити, що Кернес, говорячи про власників торговельних мереж, назвав реальних бенефіціарів, а не підставних осіб.

Бізнес-інтереси "Саші Браслета" дуже широкі. Це й долі у філіалах "Он Клиник" по всій країні. У Вікторії Терехової була доля у філіалі цієї кліники у Луганську. Цікаво, що під час роботи заступником у Авакова, Терехов курирував саме медичну сферу у області й саме під час його роботи онкологічний центр очолив Юрій Винник, якого нещодавно звільнили з гучним скандалом після розслідування "Харківського антикорупційного центру".

Бізнес-інтереси "правої руки" Кернеса в Харкові (ФОТО) - фото 6

У ТОВ "Рента-менеджмент", яке володіє магазином на Москалівці, партнерами Олени Винник є люди з групи депутата Харківської міськради Ігоря Аріха – Мирослав Балюк, Вадим Євтюшкін та Вадим Кононенко. Також до інтересів Винник-Терехових входив і меблевий магазин "Прогрес" біля станції метро "Палац спорту". Тим більше, що розташовувався він у приміщенні, яке належало заводу "Кондиціонер".

Варто підсумувати, що бізнес-інтереси оточення Терехова – це медицина, нерухомість, мережа кіосків, будівництво, страховий та юридичний бізнес тощо.

Але всього цього не побачити у декларації першого заступника міського голови. За декларацією він – звичайнісенький чиновник, який самотньо виховує двох дітей, живе на одну зарплатню, має невеличку нерухомість та їздить на метро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Кернес