Жах на фізфаці ХНУ: В Харкові виявили 200 нічних вампірів між вікнами факультету (ФОТО)

В ХНУ ім. Каразіна врятували більше двох сотень кажанів, що застрягли між рамами

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Жах на фізфаці ХНУ: В Харкові виявили 20…

222 руді вечорниці (вид великих кажанів) врятували днями у Харківському національному університеті ім. Каразіна - тварини залетіли у відкриту форточку і застрягли між віконними рамами фізичного факультету, що на 5-му поверсі.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі харківського Екопарку, де прихистили врятованих кажанів.

За словами працівників Екопарку, наразі у Центрі реабілітації рукокрилих мультикомплексу перебуває вже понад 300 тваринок.

Окрім кажанів із ХНУ, яких рятували кілька годин, 25 листопада в Центр реабілітації прибули 42 кажани з Лисичанську, яких зоозахисники виявили у під'їзді житлового будинку. А наступного дня  – ще 50 нетопирів з Миколаєва, знайдених під час ремонту.

Зараз в Екопарку кажанів готують до зимового сну (гібернації). Їх оглядають, зважують, напувають водою і годують комахами і поміщають у холодильник.

"Кліматична зима в Україні практично вже почалася, і до нас до Центру почали надходити перші великі партії рукокрилих. Зараз кажани найбільш уразливі. Вони вже влаштовуються на зимову сплячку, часто у будинках людей – у щілинах будівель, на балконах тощо. А люди утеплюють стіни, роблять ремонти. Часто це призводить до трагедії – потривожені, викинуті з укриття рукокрилі гинуть", - каже співзасновниця Центру реабілітації рукокрилих, кандидат біологічних наук Олена Прилуцька.

За її словами, є люди, які не залишаються байдужими і передають врятованих кажанів у реабілітаційний центр у Харкові - єдиний на всю Україну.

"Звісно, нам потрібні волонтери, корм та просто репости у соцмережах. Чим більше людей знатимуть про нашу роботу, про особливості поведінки кажанів, про те, як діяти при їх виявленні у своїй оселі – тим більше цих червонокнижних тварин вдасться врятувати", - каже Прилуцька.

Харківський Центр реабілітації рукокрилих за час свого існування врятував понад 16,5 тис. цих тварин.

Як повідомляв Depo.Харків, дитинча болотної мавпи Аллена на прізвисько Жора, від якого відмовилася рідна матір, вигодовують зараз співробітники харківського Екопарку.

Читати також: Харківські олені та лані оселяться у дельті Дунаю

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme