Харківські олені та лані оселяться у дельті Дунаю (ФОТО)

В Дунайському біосферному заповіднику випустили оленів та ланів, що пройшли реабілітацію в харківському Екопарку

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Харківські олені та лані оселяться у дел…

Шестеро копитних тварин (три оленя і три лані) після реабілітації в харківському Екопарку були випущені співробітниками мультикомплексу на острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Екопарку.

Випуск тварин став першим етапом спільного природоохоронного проекту Екопарку (спільно із Всесвітнім відкритим фондом реабілітації та реінтродукції тварин) та громадської організації Rewilding Ukraine. Його мета – відновлення популяцій великих копитних у дельті Дунаю.

"Надалі ми плануємо продовжити випуск тварин, які підходять під завдання програми Rewilding Ukraine та успішно розмножуються у нас в Екопарку. Випускати тварин плануємо невеликими "порціями" від різних батьків, що дуже важливо, особливо на початку формування групи. До наступного сезону спробуємо поповнити популяцію копитних "новою кров'ю". Це тривалий копіткий процес, оскільки відновлювати завжди важче, ніж руйнувати", – розповів засновник Екопарку, президент Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) Олександр Фельдман.

Острів Єрмаків знаходиться у буферній зоні Дунайського біосферного заповідника, поблизу міста Вилкове. У 2019 році там розпочалося відновлення процесу природного випасу за допомогою диких видів великих травоїдних тварин, характерних для дельти або близьких до них за екологічними функціями. На Єрмакові оселилося стадо водяних буйволів із Закарпаття та два табуни диких коней із заповідників Латвії. Згодом до них приєдналися невелике поголів'я благородного оленя та череда ланей з півдня України.

"Олені та лані з Екопарк, що їх ми випустили сьогодні, доповнять різноманітність великих травоїдних, архітекторів ландшафту, як ми їх називаємо, які вже є на цьому острові", - каже виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко.

За його словами, саме природний випас копитних дозволяє підтримувати біорізноманіття на острові. Завдяки життєдіяльності великих травоїдних тварин тут є і луки, і озерця, і безліч видів рослин.

Як повідомляв Depo.Харків, в харківському Екопарку будуть зимувати вовки, вилучені у контрабандистів в аеропорті "Бориспіль", яких планували вивезти до Непалу.

Також повідомлялося, що на початку жовтня в Екопарку народилася самка тапіра Доллі. Це перша тварина цього виду, яка з'явилася в Україні за останні 20 років.

А наприкінці жовтня колекцію Екопарку поповнили гігантські кенгуру, лемури двох видів та американські мавпочки тамарини, що приїхали до Харкова з Ізраїлю.

Читати також: Харківський Екопарк скасував безкоштовні автобуси

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme