ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Захисниці України: Як харківська родина здивувала ЗСУ

У Харкові мама та донька разом закінчили військовий університет та склали присягу на вірність українському народу

Depo.
30 серпня 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Історія харків'янки Інни Осієвської могла би бути класичною розповіддю про дружину військовослужбовця. Вийшла заміж за курсанта, потім гарнізони, переїзди. Але наполеглива жінка не лише підтримала чоловіка, а й сама освоїла декілька військових спеціальностей. А урочисту присягу складала вже разом із дорослою донькою-офіцером.

Іншого життя я й не знала

39-річна Інна в юності мріяла бути музикантом, навіть на диригента вивчилася, але, вийшовши заміж за курсанта, змінила музичні інструменти на військову форму. Другу освіту жінка отримала за спеціальністю "інженер-військовий аналітик", що й стало справою її життя.

"Я все життя з військовими. Заміж вийшла за курсанта. Тож і вчитися пішла в цьому напрямку. Другого, мабуть, не знаю. Я в цьому варюся. Це моє життя", - зізнається Інна.

Ось уже 15 років Інна працює у військових структурах. Сьогодні вона - інженер-інспектор квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ. Двох вищих освіт пані виявилося замало, тому вона втретє пішла до університету, а заодно й доньку взяла з собою.

Жінка зізнається, ідея піти навчатися разом з власною дитиною належала їй. Аліна на той час отримувала економічну освіту, але мамині аргументи подіяли й дівчина подала документи до військового вишу.

"Це я її вмовила. Донька також іншого життя не знала. В неї батьки військові, в нас друзі та куми військові. Робота з військовими, життя з військовими. Це такий уособлений світ, життя тут інше. Ми його бачимо, можливо, трохи інакше, ніж громадянські люди. Це як посадити щура в колесо і він в ньому крутиться. Іноді щур вистрибує, а потім повертається й крутиться", - пояснює офіцер.

Дівчата обрали факультет офіцерів запасу Харківського національного університету повітряних сил ім. І. Кожедуба. А от спеціальності майбутнім захисницям до смаку прийшлися різні. Донька пішла вчитися на військового психолога, а мати обрала спеціалізацію "Штабна авіаційна".

Два роки родинний підряд Осієвських терпляче гриз граніт військової науки. І мама, і донька чесно ходили на лекції та здавали екзамени. Жінка навіть жартома називає себе заучкою. А от про їхній родинний зв'язок одногрупники дізналися майже під кінець навчання.

"Було таке, що приходжу до доньки в аудиторію, а їй кричать: Аліна, дивися там твоя подружка прийшла. Те, що я її мама, вони не знали. На другому курсі дізналися" - сміється Інна.

Назад дороги немає

Поки жіноча половина родини відточувала військові навички, полковник Сергій Осієвський поїхав на Схід, захищати своїх дівчат на передовій. Кадровий військовий, викладач університету не залишився осторонь та подався до зони проведення АТО.

"Було страшно, ми розуміли, що все може статися. Але він казав: якщо не я, то хто? Тут вибору не було. Якщо треба, то треба", - згадує жінка.

Якщо не ми, то хто?

30 липня 2017 року близько тисячі студентів університету повітряних сил урочисто присягнули на вірність українському народові. Серед офіцерів-резервістів були й Осієвські. На плац Інна вийшла разом із донькою.

"З присягою додається нова сфера відповідальності. Якщо ти склав присягу на вірність Україні, ти маєш розуміти, що тепер належиш не лише собі. Це як народження дитини. Коли стаєш мамою, це змінює тебе, ти вже не можеш думати лише за себе, ти стаєш відповідальним. Так і з присягою, на тебе лягають додаткові сподівання", - зазначає Інна.

Тепер мама й донька мають звання молодшого лейтенанту запасу. Наразі найменша Осієвська закінчує магістратуру в економічному університеті. Майбутню професію дівчина поки не обрала, але мама запевняє, що підтримає будь-яке її рішення. Хоча й зізнається, в питаннях військової кар'єри за доньку хвилюється. Сама ж, у разі потреби, готова поїхати на Донбас.

"Якщо Батьківщина скаже, що потрібно, то й на передову піду. Мені, знаєте, трохи за державу прикро. Не всі зараз хочуть її захищати. А ми будемо", - зізнається молодший лейтенант запасу.

Поки вся родина знаходиться в Харкові, Інна повернулася до роботи, а Сергій - до викладання, але можливості відправки на передову Осієвські не виключають, лише знизають плечима та всміхаються: "Якщо не ми, то хто?".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків