Вірний собі: Хто стане наступною жертвою відданості Кернеса

Радикальні заяви мера Геннадія Кернеса на передвиборчому з'їзді викликали хвилювання громадян, однак нічого несподіваного харківський градоначальник не зробив

Вірний собі: Хто стане наступною жертвою…

Знайшовши політичну протекцію, Кернес останні п’ять років притримувався нової риторики постмайданної України, начебто підтримував Петра Порошенка та не зазіхав на Харківську область, обмежуючи свої апетити 1,5-мільйонним містом. Стверджувати, що ця проукраїнська, часом націоналістична позиція (спільні заходи із добровольчим формуванням "Східний корпус") була невластивою Кернесу – це допускати, що він має якусь стратегічну мету, окрім, хіба що, залишитися при владі.

 

У Харкові чомусь забувають, що реальну декомунізацію міста, навіть ще до всіх законів, розпочав саме Кернес. У 2011 році саме він ініціював і попри спротив комуністів демонтував з площі Конституції величезний пам’ятник "Проголошенню радянської влади в Україні" (в народі – "П'ятеро несуть холодильник з ломбарду"). Саме харківський мер у 2013 році під корінь розібрав Алею комсомольців, і не подумавши про "скрєпність" Зої Космодем'янської, Миколи Островського, Олександра Матросова та інших.

 

Однак квітневі вибори засвідчили інший соціальний запит. І Кернес його одразу ж спробував очолити. Для цього йому доводиться нещадно "дерибанити" проросійський електорат східних і південних областей України. Наявність великого поля для діяльності Кернеса, який має давні приятельські стосунки з Ігорем Коломойським і ще перед другим туром під час візиту до Ізраїлю заручився підтримкою останнього, засвідчив виборчий результат кандидатів Юрія Бойка та Олександра Вілкула.

 

 

Саме тому 2 червня в Харкові прозвучали радикальні заклики покаятися перед Росією, розпочати з агресором прямі переговори.

 

Мер також пообіцяв відновити знесений пам’ятник члену ЦК КПРС і Політбюра ЦК КПРС, маршалу СРСР Георгію Жукову. Але не за свої, а за гроші нардепа. Так само Кернес обіцяв відновити пам’ятник Леніну на площі Свободи – також не за свої, а за гроші тих, хто його зніс, або тих, хто віддавав команду зносити, або за кошти тодішнього голови Харківської ОДА Ігоря Балути. Версії змінювалися, однак пам’ятника Леніну на площі Свободи немає і не буде.

 

Варто зробити ремарку, що Жукова відновити буде набагато легше, бо активісти "Національного корпусу", що його зносили, чомусь майже ніяк не пошкодили скульптуру, ба більше – залишили порівняно невеликих розмірів бронзове погруддя на місці. Для чого це було зроблено саме в такий спосіб, залишаючи простір для маневру, робіть висновки самі.

 

Кернес в чергове провокує соціальну напругу та конфлікт у Харкові. Цим він займався завжди. Саме тому викликає іронічну усмішку заявлений намір Кернеса "мирити та зшивати" Україну.

 

 

"Я вважаю, що політики, котрі п’ять років влаштовували нам – взагалі слово підібрати важко – влаштовували нам просто ями, не ліфти соціальні, а ями цілі, із яких ми вибиралися постійно, тому що в нас відповідальність перед людьми. Довели країну до того, що ми сьогодні з вами можемо мати у знаменнику тільки одне – це нам необхідно об'єднатися, для того, щоб ми могли всі ресурси свої могли збільшити, мобілізувати та вийти вперед на тих рубежах, що перед нами ставлять люди", - говорить мер.

 

Попередня, проукраїнська електоральна ніша на сході держави для Кернеса виявилася неприбутковою та неперспективною. Тому він усіма силами розпочав процес дистанціювання від Порошенка, якому присягався у відданості.

 

Тож привіт усім, хто переконаний у нинішній вірності та політичній принциповості Кернеса.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme