Вірний собі: Хто стане наступною жертвою відданості Кернеса

Радикальні заяви мера Геннадія Кернеса на передвиборчому з'їзді викликали хвилювання громадян, однак нічого несподіваного харківський градоначальник не зробив

Знайшовши політичну протекцію, Кернес останні п’ять років притримувався нової риторики постмайданної України, начебто підтримував Петра Порошенка та не зазіхав на Харківську область, обмежуючи свої апетити 1,5-мільйонним містом. Стверджувати, що ця проукраїнська, часом націоналістична позиція (спільні заходи із добровольчим формуванням "Східний корпус") була невластивою Кернесу – це допускати, що він має якусь стратегічну мету, окрім, хіба що, залишитися при владі.

 

У Харкові чомусь забувають, що реальну декомунізацію міста, навіть ще до всіх законів, розпочав саме Кернес. У 2011 році саме він ініціював і попри спротив комуністів демонтував з площі Конституції величезний пам’ятник "Проголошенню радянської влади в Україні" (в народі – "П'ятеро несуть холодильник з ломбарду"). Саме харківський мер у 2013 році під корінь розібрав Алею комсомольців, і не подумавши про "скрєпність" Зої Космодем'янської, Миколи Островського, Олександра Матросова та інших.

 

Однак квітневі вибори засвідчили інший соціальний запит. І Кернес його одразу ж спробував очолити. Для цього йому доводиться нещадно "дерибанити" проросійський електорат східних і південних областей України. Наявність великого поля для діяльності Кернеса, який має давні приятельські стосунки з Ігорем Коломойським і ще перед другим туром під час візиту до Ізраїлю заручився підтримкою останнього, засвідчив виборчий результат кандидатів Юрія Бойка та Олександра Вілкула.

 

 

Саме тому 2 червня в Харкові прозвучали радикальні заклики покаятися перед Росією, розпочати з агресором прямі переговори.

 

Мер також пообіцяв відновити знесений пам’ятник члену ЦК КПРС і Політбюра ЦК КПРС, маршалу СРСР Георгію Жукову. Але не за свої, а за гроші нардепа. Так само Кернес обіцяв відновити пам’ятник Леніну на площі Свободи – також не за свої, а за гроші тих, хто його зніс, або тих, хто віддавав команду зносити, або за кошти тодішнього голови Харківської ОДА Ігоря Балути. Версії змінювалися, однак пам’ятника Леніну на площі Свободи немає і не буде.

 

Варто зробити ремарку, що Жукова відновити буде набагато легше, бо активісти "Національного корпусу", що його зносили, чомусь майже ніяк не пошкодили скульптуру, ба більше – залишили порівняно невеликих розмірів бронзове погруддя на місці. Для чого це було зроблено саме в такий спосіб, залишаючи простір для маневру, робіть висновки самі.

 

Кернес в чергове провокує соціальну напругу та конфлікт у Харкові. Цим він займався завжди. Саме тому викликає іронічну усмішку заявлений намір Кернеса "мирити та зшивати" Україну.

 

 

"Я вважаю, що політики, котрі п’ять років влаштовували нам – взагалі слово підібрати важко – влаштовували нам просто ями, не ліфти соціальні, а ями цілі, із яких ми вибиралися постійно, тому що в нас відповідальність перед людьми. Довели країну до того, що ми сьогодні з вами можемо мати у знаменнику тільки одне – це нам необхідно об'єднатися, для того, щоб ми могли всі ресурси свої могли збільшити, мобілізувати та вийти вперед на тих рубежах, що перед нами ставлять люди", - говорить мер.

 

Попередня, проукраїнська електоральна ніша на сході держави для Кернеса виявилася неприбутковою та неперспективною. Тому він усіма силами розпочав процес дистанціювання від Порошенка, якому присягався у відданості.

 

Тож привіт усім, хто переконаний у нинішній вірності та політичній принциповості Кернеса.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook