Виготовлений у Харкові гідроагрегат для Дністровської ГАЕС набрав потужність у 423 МВт

Харківський гідроагрегат, який поставили на Дністровську ГАЕС, набрав потужність у 423 МВт

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Харків
Виготовлений у Харкові гідроагрегат для…
Дністровська ГАЕС / Фото: Мind.ua

Виготовлене в Харкові на АТ "Укренегомашини" обладнання набрало номінальну потужність на Дністровській ГАЕС.

 

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі АТ "Українські енергетичні машини", гідроагрегат № 4 Дністровської ГАЕС вночі 9 листопада 2021 року набрав номінальну потужність 423 МВт у насосному режимі.

 

За даними прес-служби, АТ "Укренергомашини" взяло безпосередню участь у виробництві обладнання, яке було запущено на станції в серпні поточного року. Під час церемонії запуску прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що будівництво Дністровської ГАЕС є одним з найбільш амбітних енергетичних проєктів.

 

Варто відзначити, що "Укренергомашинами" для гідротурбіни Дністровської ГАЕС № 4 було вперше виконано заливку лопаті робочого колеса за унікальною технологією – одночасній заливці з двох сталеливарних печей пласкої габаритної деталі.

 

Із запуском четвертого гідроагрегата потужність станції сягне 1296 МВт у генераторному режимі та 1684 МВт у насосному.

 

Довідка Depo.Харків. Дністровська ГАЕС – одна з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Знаходиться на річці Дністер (Чернівецька область; будівництво почалося 1983 року). Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного енергорезерву.

 

Встановлена електрична потужність ГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі — 2947 МВт. Проєкт станції передбачає встановлення 7 однотипних гідроагрегатів. 10 січня 2009 здійснено запуск на повну потужність першого дослідного оборотного гідроагрегату "Слава" Дністровської ГАЕС. Це найпотужніший оборотний гідроагрегат Європи, спроєктований, виготовлений, змонтований і запущений українськими виробниками.

 

Замовником будівництва Дністровської ГАЕС є ПрАТ "Укргідроенерго", головним підрядником – Консорціум "НВО Укргідроенергобуд". Більшість обладнання, значна частина якого є унікальним і не має світових аналогів, виготовлено вітчизняними машинобудівниками, зокрема, заводами харківськими "Турбоатом", "Електроважмаш".

 

У грудні 2013 року запущено другий гідроагрегат ДГАЕС.

 

Завод "Електроважмаш" - провідне державне підприємство України з розробки та виробництва турбо- і гідрогенераторів, великих електричних машин постійного струму для різних галузей народного господарства, єдиний в Україні постачальник комплектного електрообладнання для залізничного та міського електротранспорту. Крім того, підприємство розробляє та постачає електрообладнання для великовантажних кар'єрних самоскидів, надає послуги з проектування, ремонту та випробування електрообладнання.

 

"Турбоатом" – українське турбінобудівне підприємство, одне з найбільших у світі. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій.

 

75,22% акцій належить державі і перебуває в управлінні Фонду державного майна, близько 14% належить компаніям, афілійованим з "Енергетичним стандартом", решта акцій належить міноритаріям, найбільшим із яких є "Мегабанк".

 

Читайте також: Westinghouse в Україні: У Харкові заявили про високий ступінь готовності турбіни для Хмельницької АЕС

 

У Харкові завершується модернізація обладнання для Канівської ГЕС

 

У Харкові до "Турбоатома" приєднають "Електроважмаш", компанію перейменують, – проект ФДМ

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme