Westinghouse в Україні: У Харкові заявили про високий ступінь готовності турбіни для Хмельницької АЕС

У Харкові підприємство "Українські енергетичні машини" заявляє про високий ступінь готовності турбіни потужністю 1100-1200 МВт для добудови енергоблоку № 3 Хмельницької АЕС

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Харків
Westinghouse в Україні: У Харкові заявил…
Хмельницька АЕС / Фото: Волинська газета

Рішення про те, що харківське підприємство "Українські енергетичні машини" (тоді – "Турбоатом") поставлятиме турбіну для Хмельницької АЕС, було ухвалене ще у 2009 році.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі АТ "Українські енергетичні машини" (Харків) з посиланням на генерального конструктора підприємства Євгена Левченка.

За його даними, зараз тривають підготовчі роботи з добудови енергоблоків №№3,4 Хмельницької АЕС – АТ "Укренергомашини" спільно з ДП "НАЕК "Енергоатом" проводить обладнання машинних залів цих енергоблоків.

Левченко зауважив, що рішення про застосування тихохідної на 1500 об/хв. турбінної установки виробництва АТ "Укренергомашини" (раніше – АТ "Турбоатом") типу К-1000-60/1500 у проекті будівництва енергоблоків №№3,4 Хмельницької АЕС було прийнято 24 березня 2009 року на засіданні науково-технічної ради ДП "НАЕК "Енергоатом". Тоді "Енергоатом" відзначив високі техніко-економічні показники та надійність турбін АТ "Укренергомашини" та підтвердив можливість розміщення турбіни в існуючому машзалі Хмельницької АЕС. Вказане рішення неодноразово офіційно підтверджувалося як виробником, так і замовником.

Конструктор підкреслив, що турбіна, яка пропонується для ХАЕС-3,4, успішно експлуатується з 1982 року. Зокрема, на 6 атомних станціях трьох країн в роботі 20 аналогічних турбін, в тому числі 6 турбін – на найбільшій в Європі Запорізькій АЕС.

"На цей час харківська турбіна потужністю 1100-1200 МВт для добудови енергоблоку № 3 ХАЕС має високий рівень готовності в виробництві та може бути остаточно виготовлена та поставлена на будівельний майданчик в рекордно найкоротші терміни", - підкреслив Левченко.

Конструктор зауважив, що у серпні 2020 року голову уряду Дениса Шмигаля ознайомили зі станом виробництва турбін для ХАЕС-3,4. За пропозицією керівника ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна АТ "Укренергомашини" підтвердило готовність до виконання функцій комплектного постачальника обладнання машзалів ХАЕС-3,4, зокрема, турбін та генераторів.

"У зв’язку з підписанням 31.08.2021 р. Меморандуму між ДП "НАЕК "Енергоатом" та американською компанією Вестінхауз щодо будівництва 5 енергоблоків АЕС України та технологією АР 1000, пілотним з яких буде блок № 4 ХАЕС, АТ "Укренергомашини" виконало оцінку можливостей роботи турбоустановки на базі турбіни К-1100-60/1500-2М з її модернізацією до потужності 1200 МВт в складі енергоблоку АЕС з реактором АР 1000 фірми Вестинхауз. Виконана оцінка дозволяє підтвердити можливість економічної та надійної роботи турбоустановки потужністю 1200 МВт типу К-1200-5,76/25 з реакторною установкою АР 1000. Основні технічні характеристики турбіни потужністю 1200 МВт до реактору АР 1000 надані 03.11.2021 р. керівнику "Енергоатому" Котіну. Ця турбіна складається з основних базових частин, які мають хороший досвід роботи в раніше виготовлених турбінах", - зазначив Левченко.

Пропонується для проекту АР 1000 турбіна, окремі складові якої також мають значний обсяг готовності, що гарантовано забезпечить поставку обладнання в необхідні терміни.

"АТ "Укренергомашини" готове забезпечити поставку обладнання машзалів для будівництва нових блоків АЕС України", - підсумував конструктор.

Нагадаємо, що на початку листопада розпочалася експертна повторна перевірка на ХАЕС.

Крім цього, в листопаді 2021 року інженери американської компанії Westinghouse під керівництвом першого віцепрезидента з комерційної діяльності Еліаса Гедеона та віцепрезидента компанії з будівництва нових АЕС Джоела Ікера прибули на майданчик Хмельницької АЕС. Вони детально обстежать третій енергоблок станції для визначення можливостей та заходів щодо його подальшої добудови, тобто визначать прогалини проєкту та запропонують шляхи його успішної реалізації. Паралельно американські фахівці працюють з фінансовими інституціями щодо фінансування проєкту.

Читайте також: У Харкові провели реконструкцію агрегату Кременчуцької ГЕС (ФОТО)

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme