У Харкові в суді оскаржили перейменування проспекту на честь кривавого маршала СРСР
Депутати вимагають від суду скасувати та визнати противоправним рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка у проспект Жукова
- Харків
-
27 червня 2019 13:13
Відповідний позов до Харківського окружного адміністративного суду подали депутат Харківської міськради Ігор Черняк та депутат Харківської облради Дмитро Булах, передає Depo.Харків.
Позивачі вважають, що міськрада порушила процедуру прийняття рішення, а також порушила вимоги чинного законодавства, а саме Закону "Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів".
Також, на думку депутатів, рішенням міськради порушені права Харківської ОДА, розпорядженням якої у травні 2016 року проспект Жукова був перейменований на проспект Григоренка. Також депутати вважають, що були порушені права Українського інституту національної пам’яті, "який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу". Позивачі вимагають залучити до участі у справі представників вказаних відомств.
Черняк та Булах просять суд визнати протиправним та скасувати рішення Харківської міськради від 19 червня "Про розгляд електронної петиції", яким проспект Григоренка був перейменований на честь сталінського маршала Георгія Жукова.
Як повідомляв Depo.Харків, 25 червня в Харкові почали розвішувати таблички, замінюючи назву проспекту Петра Григоренка на проспект Георгія Жукова.
Невідомі зірвали нові таблички з назвою "Проспект Маршала Жукова".
19 червня Харківська міська рада проголосувала за повернення імені Жукова проспекту Григоренка. 20 червня рішення офіційно оприлюднили. Із заявою до поліції після рішення міськради звернувся депутат міської ради Ігор Черняк. Український інститут національної пам’яті в свою чергу звернувся до ГПУ.
Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:58У Харкові настоятелю храму УПЦ (МП) інкримінують роботу на ворога: Що відомо ФОТО
- 12:01ДБР взялося за чоловіка, який скоїв державну зраду на Харківщині ФОТО
- 09:36 У Харкові за тиждень обстрілів загинуло п'ять людей, ще 51 особа поранена – Терехов
- 09:31Обстріли на Харківщині: Окупанти вдарили по житловій дев'ятиповерхівці ФОТО
- 08:05Армія рф скинула КАБ на людей: Загинув чоловік, дві жінки – постраждали
- 18:13"Баба Яга" в дії: захисники знищили за ніч більше 10 позицій росіян на Харківщині Відео
- 11:19Рашисти продовжують тероризувати Купʼянськ, що на Харківщині - знову атакували авіабомбами (ФОТО) ФОТО
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 09:29 У Генштабі ЗСУ розповіли, що відбувається на фронті
- 13:16Віталій Кличко з’їздив на передову та передав бійцям оснащення від столичної громади – 3600 дронів, РЕБи, автівки Відео
- 12:58Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 616 дітей: Де найбільше
- 09:18 Впродовж минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень
- 18:39 У Харкові внаслідок російського обстрілу загинула родина з дитиною ФОТО
- 10:37У Харкові зросла кількість загиблих внаслідок атаки "Шахедів" – ОВА
- 08:59Вночі Україну атакували 78 ворожих БпЛА: Постраждали чотири регіони
- 08:22 У Харкові внаслідок обстрілу загинули 4 людини, поранені – ще 35 ФОТО
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 22:55 На фронті відбулося 11 штурмів за добу, - Генштаб
- 22:31Харків знову атакують ворожі дрони: Є влучання і пожежі