У Харкові екс-заступник головконструктора ХКБМ збирав секретну інформацію для розвідки Китаю, - СБУ

Харківський суд дав дозвіл на арешт майна колишнього заступника головного конструктора ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування"

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова від 27 квітня.

Суд розглянув клопотання слідчого Управління СБУ в Харківській області про арешт майна колишнього (до 2008 року) заступника головного конструктора ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова" (ДП "ХКБМ"), яке було вилучене під час обшуку 12 квітня 2017 року за місцем його мешкання в м. Південне Харківського району.

Зокрема, слідчий просив арештувати блокноти та зошити конструктора з чорновими записами, конверти з листами іноземною мовою, технічну документацію щодо модернізації танку Т-55, книгу формату А-4 надрукована ієрогліфами, окремі аркуші з записами та друкованим текстом латинськими літерами із ознаками військової тематики, планшетний комп'ютер і ноутбук.

На обґрунтування клопотання слідчий наголосив, що в Харкові розслідується провадження за фактом підбору громадянкою Китаю фахівців та науковців оборонно-промислового комплексу регіону, в тому числі тих, які мають допуск до відомостей, що становлять державну таємницю, з метою їх залучення до участі в розробках та модернізації військової продукції власного виробництва в Китаї.

"Одним із залучених до збору з метою передачі іноземній державі відомостей, що становлять державну таємницю, є ОСОБА_3, (до 2008 р. заступник головного конструктора ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування" (ДП "ХКБМ")", - йдеться в судовому рішенні.

Суд задовольнив клопотання слідчого та наклав арешт на вилучене майно колишнього заступника головного конструктора. Місцем зберігання арештованого майна визначене приміщення для зберігання речових доказів слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові слідство встановило, що до схеми передачі державної таємниці в галузі бронетанкобудування був залучений колишній провідний інженер ХКБМ ім. Морозова.

Харківський суд дозволив арештувати майно громадянки Китаю, яка організовувала виїзди фахівців для передачі інформації, що містить державну таємницю, а також цього інженера.

Довідка Depo.Харків. Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова – підприємство, яке розробляє бронетанкову техніку та входить в державний концерн "Укроборонпром". Раніше ДП "ХКБМ" відігравало ключову роль у створенні броньованих гусеничних машин Радянського Союзу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #суд