У Харкові провідний інженер "ХКБМ" передавав Китаю секретну інформацію про бронетехніку, - слідчі

У колишнього працівника "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О. Морозова" провели обшук

Depo.
15 травня 2017 16:12
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова від 27 квітня 2017 року.

Суд розглянув клопотання слідчого УСБУ в Харківській області про арешт майна, яке було вилучене 12 квітня 2017 року за місцем мешкання провідного інженера відділу 31 ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова" ("ХКБМ"), який "має допуск до відомостей що становлять державну таємницю за формою 3".

Зокрема, слідчий просив арештувати картонну папку для паперів із рукописним написом "Двигатель 6ТД", у якій містяться креслення та таблиці на паперових аркушах різного формату на 59 аркушах; книгу "Пособие №7231.1 для подготовки водителей - испытателей бронетанковой техники"; полімерний файл із рукописними чорновими записами на 22 аркушах; полімерний файл, у якому містяться рукописні документи, креслення, чорнові записи на 24 аркушах; ноутбук і два жорстких диски; кілька CD диск із даними.

На обґрунтування клопотання слідчий вказав, що в Харкові громадянка Китаю підозрюється у здійсненні підбору фахівців та науковців оборонно-промислового комплексу, в тому числі тих, котрі мають допуск до відомостей, що становлять державну таємницю, з метою їх залучення до участі в розробках та модернізації військової продукції в Китаї.

Згідно інформації Головного відділу контррозвідки УСБУ в Харківській області, в період 10 – 15 квітня 2017 року вона організувала виїзд фахівців-секретоносіїв до території КНР з метою отримання від останніх відомостей та технологій, які становлять державну таємницю у сфері оборонно-промислового комплексу.

Одним із залучених до збору з метою передачі іноземній державі відомостей, що становлять державну таємницю, був провідний інженер відділу "ХКБМ".

Суд задовольнив клопотання слідчого та арештував майно, вилучене в інженера під час обшуку.

Як повідомляв Depo.Харків, харківський суд встановив, що колишній провідний інженер ХКБМ ім. Морозова без попередження виїжджав із України до Китаю. Чоловіка визнали винним у порушенні законодавства про державну таємницю та оштрафували на 170 грн.

Харківський суд дозволив арештувати майно громадянки Китаю, яка організовувала виїзди фахівців для передачі інформації, що містить державну таємницю.

Довідка Depo.Харків. Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова – підприємство, яке розробляє бронетанкову техніку та входить в державний концерн "Укроборонпром". Раніше ДП "ХКБМ" відігравало ключову роль у створенні броньованих гусеничних машин Радянського Союзу.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків