Спроба мерії Кернеса перейменувати проспект на честь Жукова провокує штучний конфлікт, – УІНП

Жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь сталінського маршала Георгія Жукова

Спроба мерії Кернеса перейменувати просп…

Про це йдеться в заяві Українського інституту національної пам’яті щодо ініціативи перейменування проспекту Григоренка в Харкові на честь Жукова, передає Depo.Харків.

"Чергова, після програшу у двох судових інстанціях, спроба харківської міської влади найменування одного з найбільших проспектів міста іменем радянського маршала Георгія Жукова, провокує штучний конфлікт у прифронтовому регіоні. Очевидно, що такі дії суперечать заклику президента щодо постатей, які об’єднують, а не роз’єднують українців", - сказано в заяві.

В УІНП нагадали, що розпорядження мера Геннадія Кернеса про підготовку до присвоєння проспекту Григоренка імені Жукова було підписано напередодні Дня Соборності України. "Демонстративне викреслення імені генерала Григоренка з мапи міста розриває символічну єдність Харкова з анексованим Кримом. Адже справою життя ветерана Другої світової війни та кадрового офіцера, безпосередньо пов’язаного з Харковом, став захист прав людини. Зокрема захист прав депортованого кримськотатарського народу", - зазначили в УІНП.

В інституті нацпам’яті підкреслили незмінність своєї позиції щодо перейменування проспекту на честь радянського маршала. "У відповідності до чинного законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь маршала Жукова. Це суперечить ч. 6, ст. 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", де прямо забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у Комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР. Георгій Жуков за свою кар’єру обіймав низку таких посад, зокрема був міністром оборони СРСР у 1955-1957 рр. і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році", - підсумували в УІНП.

Як повідомляв Depo.Харків, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Харківської міськради та зобов’язав Кабінет міністрів затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни 1939-1945 років.

У харківській мерії вважають, що таке рішення дозволить, зокрема, "увічнити перемогу над нацизмом у Другій світовій війні", перейменувавши проспект Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme