ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сепаратист Жилін допомогав бізнесменам "мінімізувати" податки

Податківці виявили "центр мінімізації", через діяльність якого державний бюджет України втратив близько 27,8 млн. грн.
Depo.
23 квітня 2015 11:56
ФОТО: depo.ua
Сепаратист Жилін допомогав бізнесменам "мінімізувати" податки
Сепаратист Жилін допомогав бізнесменам "мінімізувати" податки

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі ГУ ДФС України в Харківській області.

Організатором бізнесу виявився Євген Жилін, раніше відомий як засновник громадської організації та спортивного клубу "Оплот".

Встановлено, що Жилін разом із трьома прибічниками створив п'ять фіктивних підприємств, за реквізитами яких виготовлювалася документація для проведення безтоварних операцій та мінімізації податкових зобов'язань реальних фірм. Послугами колишнього "оплотівця" користувалися бізнесмени Запоріжжя, Донеччини, Київщини та Харківщини.

Організатор "центру мінімізації" вирішував питання щодо роботи фіктивних підприємств із банківськими установами, контролював зняття коштів з банківських рахунків та розподіляв прибутки.

Його ж посібники займалися передачею документів та коштів реальним фірмам.

Крім цього, вони "вербували" осіб, на яких і реєстрували фіктивні підприємства.

Зазвичай директорами фірм ставали люди із важким матеріальним становищем.

"Я не мав жодного відношення до діяльності фірми, - розповідає один з "липових" керівників фіктивного підприємства, - мені запропонували стати директором за грошову винагороду. Після реєстрації фірми на моє ім'я я не мав жодного уявлення про те, чим займається фірма та хто керує її справами".

В день реалізації матеріалів було забезпечено постійний контроль за учасниками даного бізнесу, офіційними приміщеннями та місцями виготовлення й зберігання документації.

Так, під час проведення слідчо-оперативних заходів було встановлено, що офіс, в якому і розміщувалися усі фірми "центру мінімізації", знаходився у промисловій зоні Харкова в одному зі складських приміщень. Саме у кабінеті з трьома столами та одним комп'ютером зберігалася вся документація фірм з ознаками "фіктивності".

Печатки ж, за допомогою яких завірялися папери для мінімізації податкових зобов'язань реальних підприємств, ховали під стелею за зйомними панелями.

У ході обшуку оперативники виявили та вилучили чорнові записи, розписки про отримання готівкових коштів, документацію фірм "центру мінімізації" та 5 печаток підприємств з ознаками "фіктивності".

Ведеться робота щодо встановлення місцезнаходження громадян, на яких були зареєстровані фіктивні підприємства з метою отримання детальної інформації та збирання повної доказової бази.

Наразі слідство триває.