Порятунок від мажорів і боротьба з неадекватами: Чого харків'яни вимагають від Кернеса

Після трагедії на вулиці Сумській основною вимогою мешканців міста стала безпека учасників дорожнього руху в Харкові

Порятунок від мажорів і боротьба з неаде…

У жовтні харків'яни встигли зареєструвати півсотні звернень до чиновників на сайті Харківської міськради. Depo.Харків обрав найцікавіші звернення громадян.

Окрім традиційних прохань відремонтувати дороги, дитячі майданчики та під'їзди, на перший план вийшли вимоги зробити місто безпечним.

Відлуння харківської трагедії

Кривава трагедія на вулиці Сумській сколихнула суспільство. Ввечері 18 жовтня в самому центрі Харкова автомобіль Lexus на великій швидкості вилетів на перехрестя на червоне світло та зіштовхнувся з автомобілем Volkswagen Touareg. Внаслідок зіткнення Lexus викинуло на тротуар просто у натовп. П'ятеро людей загинули на місці, одна дівчина померла в лікарні, ще п'ятеро пішоходів отримали травми. За кермом елітного позашляховика, який роздавив пішоходів, була 20-річна харків'янка Олена Зайцева. Як виявилося, дівчину неодноразово штрафували за порушення ПДР. Після аварії на сайті Харківської міськради зареєстрували одразу п'ять петицій з вимогами убезпечити пішоходів.

Мешканці міста вимагають встановити огорожі на тротуарах, облаштувати відеоспостереження на перехрестях, а також встановити "лежачих поліцейських" біля переходів. "Я боюся вийти на вулицю, щоб, не дай Бог, якийсь "грошовий мішок" не наїхав на мене або на мою дитину. На нашу поліцію сподіватися немає сенсу. Трагедія на Сумській стала останньою краплею", - зазначила автор однієї з петицій Ольга Шеїна.

Поки жодне зі звернень не отримало необхідного ліміту голосів. Збір підписів триває.

У пам'ять про загиблих

Окрім вимог безпеки для всіх учасників дорожнього руху харків'яни зареєстрували дві петиції з пропозицією увічнити пам'ять загиблих на Сумській та встановити на місці аварії меморіальну табличку з іменами усіх жертв.

На думку автора одного зі звернень Андрія Кисляка, встановлення дошки буде нагадуванням, що міські вулиці – не місце для автогонок. "Прошу вас встановити меморіальну дошку в пам'ять про шістьох загиблих ні в чому не винних людей 18 жовтня 2017 року на самому початку вулиці Сумської. Це місце і ця тепер уже страшна дата назавжди залишаться в пам'яті всіх харків'ян", - написав Кисляк.

Наразі його пропозицію підтримали 107 осіб. Звір підписів триває.

Черговий скандал у харківській підземці

Третьою актуальною проблемою жовтня став скандал у метрополітені. Після того, як автомати в метро перестали приймати купюри номіналом 5 грн, у соцмережах піднялася хвиля обурення, а на сайті міськради зареєстрували петицію з вимогою встановити автомати для розміну грошей, чи навіть повернути в обіг жетони.

"У зв'язку з нововведенням метрополітену - можливістю придбати одноразовий квиток для проїзду в метро тільки за купюри номіналом 1 і 2 грн і мізерно малою кількістю цих же купюр в грошовому обороті - користуватися послугами метрополітену стало практично неможливо. Продавці в кіосках метро послуг розміну не пропонують і не повинні. Люди один одного виручають, але вони теж не зобов'язані робити цього", - зазначила авторка петиції Любов Лазнєєва.

І хоча чиновники таки повернули в метро купюри по 5 грн, більше того, навіть пообіцяли впровадити в наступному році систему оплати банківськими картками, озвучена проблема встигла наробити галасу в соцмережах. Однак сама петиція не стала надпопулярною, набравши близько 300 голосів.

Право на комфорт у школах

Ще однією міською проблемою виявилися шкільні туалети. Батьки харківських школярів поскаржилися на відсутність дверей у кабінках. Авторка петиції Юлія Байрачна-Тесленко наголосила, що це викликає відчуття дискомфорту у школярів, особливо в учнів молодших класів.

"Багато першокласників просто не відвідують туалет під час перебування в школі, при цьому проблема виникає і у дівчаток, і у хлопчиків. І проходить чимало часу, перш ніж вони адаптуються до таких умов", - підкреслила авторка петиції.

Наразі звернення підтримали 456 мешканців Харкова. Збір підписів триває.

Боротьба з неввічливими кондукторами

У жовтні харків'янам встигли допекти працівники міського електротранспорту. Мешканці міста поскаржилися на хамську поведінку кондукторів та попросили чиновників перевірити адекватність співробітників у психіатра.

"Дуже дивує ставлення кондукторів та водіїв тролейбусів і трамваїв до пасажирів. Ставляться, м'яко кажучи, по-хамськи. Грублять, застосовують іноді фізичну силу. По-перше, на кожному кондукторі й водії повинен бути бейджик із прізвищем та ім'ям, по-друге, кожен кондуктор/водій повинен проходити медичний огляд щорічно + висновок психіатра і нарколога. Тому що деякі кондуктори, точніше їх психічний стан, під сумнівом. Якщо підвищується плата за проїзд, то повинна підвищуватися і якість самого проїзду", - зазначила автор петиції.

Зараз петиція зібрала 142 підписи. Збір триває.

І поки чиновники звітують про вирішення "важливих для міста питань", харків'яни продовжують слідкувати за міськими проблемами та намагаються зробити Харків комфортним та безпечним.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme