Торгівля з терористами: У Харкові викрили схему за участю підприємства підопічного Кернеса

У Харкові суд наклав арешт на документи та речі підприємства, яке причетне до поставок харківських кабелів до "ДНР"

Торгівля з терористами: У Харкові викрил…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 1 вересня.

Суд розглянув клопотання про арешт майна в рамках розслідування провадження за ч. 1 ст. 258-3 та ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи організації; ухилення від сплати податків і зборів).

Згідно матеріалів справи, слідчий просив накласти арешт на фінансово-господарську документацію, вилучену 31 серпня під час обшуку у приміщенні виробничого кооперативу "Практик" у місті Костянтинівка Донецької області.

Як зазначено в ухвалі, в ході досудового слідства встановлено, що невстановленими особами із числа мешканців м. Харкова здійснюються від імені ПАТ "Завод Південкабель" поставки товарів для телекомунікації через Російську Федерацію до тимчасово окупованих районів Донецької області з метою надання допомоги так званому "міністерству звязку ДНР" у створенні мереж звязку.

Протиправна схема поставок товарів для потреб так званої "Донецької народної республіки" передбачає здійснення ПАТ "Завод Південкабель" напряму або через підконтрольні структури експорту товарів на адресу партнерських або фіктивних іноземних компаній (ООО "Торговый дом "Южкабель" (с иностранными инвестициями), м. Бєлгород РФ; ТОВ "Телеком-груп", м. Бєлгород РФ; Компанія "Haci Camalxan", м. Баку Азербайджан), які в подальшому реекспортують їх через неконтрольовану Україною ділянку кордону для так званого "государственного предприятия связи "Углетелеком" (створене на базі "Укртелеком", розташоване на території Донецька).

Отримані від ПАТ "Завод Південкабель" товари використовуються для створення і розширення власних мереж зв'язку (мобільного оператора "Фенікс", ліній зв'язку так званого "керівництва "ДНР" та базових підприємств "ДНР").

Розрахунки за поставки товарів здійснюються за рахунок так званого "бюджету "ДНР", оскільки так зване "ГПС "Углетелеком" фінансується через так зване "казначейство "ДНР". Розрахунки між підприємствами так званої "ДНР" та іноземними транзитними компаніями здійснюються через Банк "Центр міжнародних розрахунків" (ЦМР Банк, Москва), який має монопольне право на проведення безготівкових розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами між підприємцями РФ та так званими "ЛНР/ДНР".

Крім того, під час досудового слідства встановлено, що службові особи ПАТ "Завод Південкабель" в період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року безпідставно зависили податковий кредит з ПДВ шляхом проведення безтоварних операцій з підприємством з ознаками фіктивності виробничий кооператив "Практик", в результаті чого ухилилися від сплати до бюджету України податку на додану вартість на загальну суму понад 5 млн грн.

Суд ухвалив клопотання слідчого задовольнити, зазначене майно виробничого кооперативу арештувати.

Довідка Depo.Харків. Основними акціонерами ПАТ "Завод "Південкабель" є ТОВ "Південкабельінвест-плюс" (15,8% акцій), ТОВ "Південкабельінвест" (14,1%), ТОВ "Південкабельпрокат" (14,1%) та кіпрській компанії "C.I.H.- Cable Industrial" (13,05%).

Власником більшої частини статутного внеску ТОВ "Південкабельінвест-плюс" є директор заводу та депутат Харківської міськради (обирався від Партії регіонів) Володимир Михайлович Золотарьов та його син Володимир Володимирович Золотарьов, який у 2014 році балотувався до Верховної ради по одномандатному округу № 172 у Харкові від партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", але програв Володимиру Мисику.

Також серед засновників є Олексій Шевцов, Василь Карпушенко, Євгенія Сігаєва, Юрій Антонець, Ніна Пугачьова, Григорій Соляр та кіпрська "C.I.H.- Cable Industrial Holding Limited", бенефіціаром якої вказаний Золотарьов-молодший.

Засновниками ТОВ "Південкабельінвест" є вісім чоловік й ТОВ "Південкабельінвест-плюс". Основними засновниками є Володимир Михайлович Золотарьов, Василь Карпушенко, Олексій Шевцов та Наталія Чайка.

ТОВ "Південкабельпрокат" заснували дев'ять людей та "Південкабельінвест-плюс", яке має найбільшу частину статутного фонду. Основними засновниками також є Володимир Чайка, Володимир Михайлович Золотарьов, Олена Кривенко та Валентина Матиріна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"