Вибори на Харківщині: Чому прибрали Кучера і хто "ліпитиме" нових "слуг"

У Харківській області місцеві вибори пройдуть восени 2020 року, однак довибори по 179 округу стануть тестом для всіх інтересантів і учасників процесу

Вибори на Харківщині: Чому прибрали Куче…

На цей час найактивніше в регіоні готуються до місцевих представники "Слуги народу". На партійному з'їзді обрали так званого "куратора" регіону – ним став народний депутат-списочник "слуг" Павло Сушко. Він же формально був керівником виборчого штабу в Харківській області під час парламентських та президентських виборів.

 

"Слуги" найбільш активні ще з однієї причини. Вони зуміли виграти дві попередні виборчі кампанії на Харківщині, не утворивши, за відомостями Комітету виборців України, жодного "живого" партійного осередку та не маючи жодного працівника партії. На бренді Володимир Зеленського. У той час, як в інших, принаймні, парламентських партій осередки й не припиняли існування, команди – не розпускалися остаточно.

 

Місцеві вибори навряд чи виграються на бренді та за допомогою тренду на "нові обличчя". Оскільки в районному, міському та селищному масштабі не працює схема призначання на посаду керівника, наприклад, тепломереж небаченого раніше ніким весільного фотографа або музиканта на посаду заступника мера з питань ЖКГ тощо. Тому на місцевому рівні "слуги" обов’язково підуть на компроміс зі своєю програмою – шукатимуть знаних і авторитетних людей. Однак ніхто, звісно ж, не відмовиться від потіттехнологій і брендів, що засвідчили свою ефективність під час президентської та парламентської кампаній.

 

На фото Павло Сушко ліворуч (УНІАН)

 

Читайте також: Людина одіозного ексрегіонала Мураєва претендує на посаду голови РДА на Харківщині

 

Серйозним тестом для "слуг" стануть довибори на 179 окрузі. Там вибори проводяться через те, що Олексій Кучер після призначення на посаду голови Харківської ОДА втратив депутатський мандат. На його окрузі партія висунула Вікторію Алєксєйчук, яка влітку єдина з мажоритарників по Харкову примудрилася програти представникові старих еліт – Олександру Фельдману. Алєксєйчук дали другий шанс, проігнорувавши намагання Олексія Кучера прилаштувати на своєму окрузі керівника свого виборчого штабу Олексія Кайдаша. Утім, після входження у виборчу кампанію Юлії Світличної, перемога Алєксєйчк видається не такою вже й беззастережною, навіть незважаючи на ще достатньо високі, хоч і підмиті постійними скандалами, партійні рейтинги.

 

Місцевих піарників відсторонили від ведення кампанії Алєксєйчук, нею займатимуться виписані з Києва технологи. Партійні функціонери, судячи з усього, не надто довіряють у здатність Кучера забезпечити позитивний для Алєксєйчук результат, навіть на своєму колишньому окрузі. Утім, бодай формально це завдання перед Кучером стоїть – не дарма ж він на кожну зустріч на окрузі возить з собою кандидатку від "слуг".

 

На фото Алєксєйчук поруч із Кучером (Лозівська РДА)

 

Власне, факт того, що відповідальним за місцеві вибори в Харківській області призначили Сушка, а не Кучера, також говорить про низький рівень довіри до нинішнього голови Харківської ОДА. У харківському штабі майбутню діяльність Сушка коментувати відмовляються, радять звертатися до центрального партійного офісу в Києві.

 

Відсторонення від місцевого виборчого процесу Кучера значною мірою можна пояснити наступними чинниками: відсутність власної команди, низка неузгоджених між собою центрів впливу у стінах Харківської ОДА, ефективність попередніх схем організації роботи.

 

Сушко був вдалим комунікатором між колишнім генералом прикордонної служби Вадимом Слюсарєвим, котрий, власне, влітку і включив Кучера до переліку мажоритарників на Харківщині, і керівниками Зе-команди. "Слуги", окрім Алєксєйчук у Харкові та Олександра Счисльонка в Чугуєві, перемогли на округах, тож зв’язка Сушко – Слюсарев засвідчила ефективність. Тому в регіоні навряд чи щось кардинально зміниться в системі ухвалення рішень – саме Слюсарєв вирішуватиме, хто балотуватиметься на ключових напрямках. Сушко ж залишиться "фронт-офісом" Слюсарєва.

 

Також варто звернути увагу, кого за поданням ОДА (вважай, місцевих "нашіптувачів-богданів") уряд затвердив на посади голів районних адміністрацій у Харківській області. Умовно регіон поділений на сфери впливу: на частину посад рекомендовані люди фінансиста "Самопомочі" Всеволода Кожемяка, на іншу частину – соратники опоблоківця Євгена Мураєва, третя частина – це колишні активісти "Українського вибору" Віктора Медведчука.

 

 

Читайте також: Екссоратник Медведчука, який провів до Ради "слугу народу", хоче керувати районом на Харківщині

 

Таким чином, Харківську область також варто ділити на сфери впливу. Причому Кучер не є ідейним центром і координатором цього поділу, тому й не логічно віддавати йому можливість визначати кандидатів під час наступних місцевих виборів. Діючий голова ОДА наразі може претендувати на дві ролі: статиста або кандидата на посаду в мери Харкова.

 

Фактично, ключовим моментом, що дасть початок місцевої виборчої кампанії на Харківщині стане засідання сесії Харківської обласної ради, яке відбудеться у четвер 27 лютого. Саме тоді депутати мають зняти з посади заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленка та призначити на його місце колишню дружину Мураєва – Валерію Мураєву. Голосування за це питання закріпить стартові позиції та розстановку сил, тобто хто насправді "з красивими, а хто – з розумними".


Читайте також: Місцеві вибори у Львові: Хитрий план Садового, кандидат від Зеленського і шанси Кошулинського

Читайте також: Місцеві вибори: Чому Закарпаття може стати найбільшим розчаруванням "Слуги народу"

Читайте також: Місцеві вибори: Як готуються політики і партії в Києві

Читайте також: Смотрящі від Зеленського: Як "Слуга народу" готується до місцевих виборів

Читайте також: "Квартал", Коломойський та "соросята": Хто ті смотрящі від "Слуги народу", які їдуть в регіони

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme