Довибори на окрузі Кучера і Портнов: Хто спробує забрати депутатську кнопку у "слуг" Зеленського

У Харківській області реєстрація кандидатів у депутати на окрузі 179 триватиме до 18 лютого, хоч подача документів завершується вже сьогодні

Довибори на окрузі Кучера і Портнов: Хто…

Теоретично, ще можуть бути несподіванки, однак суть майбутньої виборчої кампанії на окрузі №179, де влітку переміг кандидат від "Слуги народу" Олексій Кучер, який потім став головою Харківської ОДА, уже зрозуміла.

 

Нагадаємо, що влітку Кучер на окрузі здобув однозначну перемогу над усіма іншими учасниками перегонів (у тому числі головою Харківської облради Сергієм Черновим і промисловцем Анатолієм Гіршфельдом) – за нього проголосували більше 50% виборців.

 

 

Здавалося би, переможець провів на окрузі блискучу кампанію, його команда знає (а це дійсно так) особливості округу, тому принаймні щодо кандидата на цьому окрузі "слуги народу" мали би дослухатися до Кучера. Утім, ні. Керівник виборчого штабу Кучера Олексій Кайдаш, який разом із нинішнім головою Харківської ОДА організовував виборчу кампанію, пролетів. "Слуга народу" офіційно висунула юристку, викладачку Вікторію Алєксєйчук, яка єдиною з харківських мажоритарників-"слуг" програла вибори в 174-му одномандатному окрузі Олександру Фельдману. Примітно, що у з'їзді партії брали участь близько 30 "слуг", більшість взагалі не знала, що відбувається висування кандидата.

 

Незважаючи на це, офіційно "Слуга народу" її висунула на проміжні вибори по 179 виборчому округу в Харківській області. А кандидатуру Кайдаша, якого лобіював Кучер, відкинули, побіжно засвідчивши й вплив самого губернатора на процес. Соратник голови Харківської ОДА йтиме на вибори самовисуванцем. Крім цього, від Алєксєйчук відтерли й піарників, котрі допомагали Кучеру перемогти.

 

На літніх виборах у Раду Алєксєйчук нічим особливо не відзначилася. Хіба тільки риторичними питаннями, чому кандидатка всупереч законодавству для запису передвиборчого відео використала приміщення Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, де вона працює доцентом кафедри криміналістики.

 

Уже взимку Алєксєйчук подала декларацію на посаду радника патронатної служби голови Харківської ОДА, а через кілька днів – декларацію на посаду кандидата у народні депутати. За ці нетривали дні звіт про майно кандидатки значно змінився – додалася нова квартира, записана на доньку, а також певні доходи дитини.

 

 

Незважаючи ні на що, саме Алєксєйчук залишилася кандидатом від "Слуги народу" на цих проміжних виборах на Харківщині.

 

Основні її/Кучера конкуренти на попередніх виборах – Сергій Чернов і Анатолій Гіршфельд – участі у перегонах не братимуть. Чернов про це заявив одразу ж, як тільки довибори були оголошені. Гіршфельд про це не заявляв, однак не даремно ж саме на час висування кандидатів припав гучний скандал із начебто неякісною бронею для БТР-4, що виготовляє його підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод". Та й у телефонній розмові із Depo.Харків Гіршфельд, почувши питання про майбутню участь у виборах, помітно почав нервувати, "зійшов" із прямої відповіді, одразу ж потрапив на важливу нараду й попросив більше ніколи не дзвонити.

 

 

Тож головними виявляються геть інші конкуренти. Зокрема, вчора, 12 лютого, про участь у виборах заявила колишня голова Харківської ОДА, депутатка Харківської обласної ради Юлія Світлична. Станом на 13 лютого ЦИК ще не реєструвала Світличну, тому ще не відомо, від якої партії вона йтиме в депутати. На Харківщині близько двох років ходять чутки про утворення нового політичного проекту на чолі з депутаткою Харківської облради. Тому тут можливі сюрпризи, із якими вона йтиме вже й на місцеві вибори у жовтні 2020 року. Однак нічого не заважає Світличній йти на вибори самовисуванцем, оскільки вона має достатньо великий рівень упізнаваності в регіоні.

 

Цікавою залишається ситуація з кандидатом від "Опозиційної платформи – За життя", яка є другою за рейтингом в Харківській області. 10 лютого ЦВК зареєструвала кандидатом 38-річного Олександра Діденка, який є членом ОПЗЖ, однак партією не підтриманий. Він зареєстрований як самовисуванець. Таким чином, у партії, яку в регіоні очолює колишній голова Харківської ОДА та голова Адміністрації президента Ігор Райнін, залишається маневр – чи то висунути свого кандидата, який реально матиме шанси (зокрема, чутки ходили про одіозного колишнього депутата Харківської міської ради, учасника пропагандистських шоу на каналі "Росія 24" Андрія Лесика), чи то підтримати/висунути технічного кандидата, який відбере "скрєпну" частину електорату у "Слуги народу" (взяти того ж самовисуванця Діденка), чи то просто не заважати перемогти іншим.

 

На цей час жодним чином не підтверджуються чутки про участь у виборах на окрузі №179 колишнього заступника голови Адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова, який нещодавно через суд підтвердив своє 5-річне проживання на території України, а значить і право балотуватися.

 

 

Станом на ранок 13 лютого Центрвиборчком вже зареєстрував 14 кандидатів, значна частина з яких ще більші ноунейми, ніж навіть Алєксєйчук. Реєстрація триватиме ще 5 днів, кількість кандидатів точно збільшиться й значно перевищуватиме кількість претендентів під час основних виборів у липні 2019 року. Очевидно, через нікому невідомих кандидатів і нашвидкуруч утворені політичні партії використовується технологія заведення до складу виборчкомів афільованих людей – членів комісій, спостерігачів, уповноважених осіб тощо. Це може, крім усього іншого, свідчити про принаймні підготовку до оскарження/впливу на результати виборів. Вибори з огляду на перманентні скандали "слуг" очікуються динамічними й непередбачуваними.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme