Новий етап реформи: Електронні медичні картки пацієнтів з'являться з травня 2019 року

Записи про одну хворобу групуватимуться в "медичний епізод", епізоди – у медичну карту, з якої можна робити різні виписки

Новий етап реформи: Електронні медичні к…

Як передає Depo.Харків, про це під час спілкування із харківськими журналістами в рамках спільної програми Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства сказав заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

 

Заступник міністра наголосив, що на етапі реформування системи первинної медичної допомоги залишилося електронізувати всі процеси. "Ми розуміємо, що управляти ефективно такою моделлю, коли ти замовляєш послуги, можна тоді, коли ти можеш контролювати ці послуги. Це з папірцями дуже важко робиться. По послугам обманути доволі легко. Зараз нас обманюють по ліжках. Усі звітують, що у всіх на 130% виконується план ліжко-днів у районних лікарнях. Але коли туди приїжджаєш і питаєш, де хоч один пацієнт, покажіть. Вони кажуть: у нас ремонт, свята тощо. Це постійно. І я зараз коли приїжджаю, уже питаю: "Ну, що, свята, ремонт?". Там нема просто цих людей", - зауважив він.

 

Ковтонюк висловив переконання, що в електронному вигляді підробити послугу буде неможливо.

 

"Останнє, що нам треба доробити, це вже медичні записи про пацієнта зробити електронними, щоб ми бачили, яка послуга була надана, який рецепт був виписаний, яке направлення виписане. Щоб зрозуміти, що людина з гіпертонією, отримала ліки від гіпертонії і була направлена до лікаря-спеціаліста по гіпертонії, а не до свого знайомого, кому треба накрутити послуги", - сказав заступник міністра.

 

Ковтонюк підкреслив, що в березні МОЗ запустив у тестовому режимі функціонал електронних медичних записів. "Там вже зовсім інша логіка. Ми не переносимо паперовий звіт у комп’ютер, бо це легше не зробить лікарям, вони просто будуть робити ту саму роботу по 5 годин на день, тільки у комп'ютері. Повністю міняється логіка ведення цих даних, вона набагато простіша. В електронний запис вносяться такі дані: причина звернення, для цього ми ввели міжнародну систему кодування причин звернення, вона називається ICPC-2 (сімейні медики знають, бо вони вже пройшли навчання по ній). Там 700 причин, із чим тільки у природі може прийти людина до лікаря. Усі мають код. Потім лікар пише, що він зробив: оглянув, подивився, зібрав анамнез. І дія: призначив лікування, виписав рецепт, зробив направлення", - сказав він.

 

"І з травня уже запрацює обов’язково електронний медичний запис, зараз він тестовий. З Паралельно ми відмінимо паперові. Наказ уже зараз у нас на виході", - підсумував він.

 

Як повідомляв Depo.Харків, в Україні у квітні розпочне повноцінно функціонувати програма електронного рецепту для пацієнтів.

 

Читайте також: "Дайте інсулін!": Чому в Харкові назріває медикаментозний бунт.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme