Ні комунізації Харкова: Містяни пікетували суд, який розглядає реабілітацію Жукова

Біля Другого апеляційного адміністративного суду в Харкові пройшов пікет проти перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Георгія Жукова

Ні комунізації Харкова: Містяни пікетува…

Сьогодні, 16 листопада, Другий апеляційний адміністративний суд мав розглянути скаргу Харківської міської ради щодо повернення проспекту імені Георгія Жукова, передає кореспондент Depo.Харків.

Біля суду зібралися близько 30 людей, які виступили проти перейменування проспекту. "Маршал Жуков є фігурою дуже ганебною навіть для радянської історії, – пояснив юрист ВО "Свобода" Ігор Коломійцев. – А для української просто кривавою... Маршал Жуков був членом ЦК , вищого політичного органу. Він був міністром оборони. А за Законом про топоніми, вони не мають називатися іменами людей, які обіймали вищі політичні та розпорядні посади. А він дві такі посади обіймав".

Учасники пікету тримали в руках плакати "Жуков - маршал смерті", "Харків має власний пантеон великих українців", "Ні комунізації Харкова!" тощо. Вони також наголошували, що повернення імені Жукова є недопустимим не лише з точки зору чинного законодавства, а й з позиції історичної справедливості.

Як зазначила очільниця Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП Марія Тахтаулова, така ситуація є протизаконною та абсурдною. На даний момент це четверте слухання суду щодо проспекту Петра Григоренка, який міська влада все ще намагається перейменувати.

"Ми маємо Закон про найменування об’єктів топоніміки, – розповіла Тахтаулова. – Тобто закон, який регулює весь процес перейменування. Він чітко забороняє називати об’єкти топоніміки іменами людей, які обіймали керівні посади в органах радянської влади або ж компартії. Відповідно, це суперечить закону. Крім того, є морально-етичний аспект постаті самого Жукова - людини, яка мала сумнівну славу серед солдат, якими він керував. Людина, яка радянськими органами правопорядку була визнана такою, що займалася мародерством після того, як армія зайшла в Берлін. Людина, за наказом якої на Троцькому полігоні були реалізовані випробування атомної  зброї на живих людях. Від 30 до 40 тисяч людей постраждали через випробування. Таким чином нам сьогодні пропонують відмовитися від постаті Петра Григоренка, героя Другої світової війни. Не пакетного, саме бойового генерала, людини, яка посвятила частину життя тому, що стала на захист прав кримськотатарського народу. Це був правозахисник, один з творців Української гельсінської спілки, людина, що відчула на собі каральну медицину. І нам сьогодні пропонують відмовитися від цього прізвища".

"Вже давно триває війна Росії проти України, – розповів учасник акції Назар Божинський. –  І називання ім’ям ката України, кривавого маршала Жукова – це ще один удар по Україні. Це по-перше. І по-друге, якби проспект був названий Стадіонним, як це було спочатку, то жодних з цим проблем не було. Не було жодних збурень. Тобто це робиться навмисно для загострення конфлікту".

Розгляд справи перенесли 14 грудня.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові суд визнав протиправним і скасував вдруге рішення міської ради про перейменування проспекту Петра Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова. 

Читайте також: Міф та правда про "Маршала Перемоги": Чому в Харкові виступили проти повернення імені Георгія Жукова

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme