“Нас хотіли поставити на коліна”: В.о. голови Харківської ОДА Олександр Скакун про роковини Голодомору

Харків і вся Україна згадують жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
“Нас хотіли поставити на коліна”: В.о. г…

Сьогодні, 27 листопада, традиційно в останню суботу листопада, в Україні справляють 88-мі роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Як передає Depo.Харків, керівництво Харкова та області звернулося в цей день до харків’ян із закликом згадати ті страшні часи і зробити висновки.

"Сьогодні кожному потрібно зупинитися хоч на хвилину та подумати про глибину трагедії, яка сталась в Україні. Її пережили наші бабусі з дідусями і не пережили мільйони", - пише на своїй сторінці у Facebook в.о. голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун.

"Серед тих, хто загинув, було дуже багато дітей. І всі вони були винні тільки в одному – що були українцями. Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу. І ми не маємо права дозволяти будь-кому говорити інакше.

Це – страшна частина нашої історії. Але вона також показова та повчальна. Коли ви чуєте про "братні народи", згадуйте Голодомор. Хіба так вчиняють із "братами"?

Голод забрав мільйони українців. Але його результатом стали не тільки смерті. Страх, беззахисність, психологічний злам, нищівний удар по нашій культурі, ідентичності, пам’яті поколінь. Я впевнений, що українці й досі не оговтались від тієї трагедії – навіть ті, хто не хоче про неї говорити та згадувати.

Нас хотіли поставити на коліна. І це ледь не вдалося. Саме тому День пам’яті жертв голодоморів – одна з найважливіших дат для нашої країни. Ми маємо дійсно пам’ятати та передавати цю пам’ять від покоління до покоління.

Таке не забувають і не вибачають. І після цього не "братаються" - особливо з тими, хто навіть не покаявся за зроблене та продовжує переконувати, що "их там не было". Вони були. І вони це вчинили.
Сьогодні, запалюючи свічку у вікні, розкажіть про це вашим дітям. Для всієї подальшої історії України це важливо", - зазначив Скакун.

Харківській міський голова Ігор Терехов підкреслив, що не тільки в 1932-33, але і в 1921-1923 та у 1946-1947 українці пережили геноцид - штучно організований голод, який забрав життя мільйонів мешканців нашої країни.

"Зараз важко уявити, що людина втрачає життя, бо їй просто нема чого їсти. А 80-100 років тому це було жахливою реальністю. Вмирали сім'ї, вимирали цілі села. Ні за що. Через забаганку тиранічної влади", - йдеться в зверненні Терехова, що було опубліковане на сайті міськради.

"Але українці, як завжди, вистояли та стали ще сильнішими. Світова спільнота вже дала справедливу оцінку тим подіям. Ми ж маємо назавжди зберегти пам'ять про безневинно загиблих, передаючи правдиву історію свого народу нашим нащадкам.

Нехай свічки, запалені сьогодні у будинках харків'ян з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів, стануть для нас ще одним нагадуванням про те, яку високу ціну довелося заплатити українцям за свою самоідентифікацію, за свою свободу", - зазначає Харківський міський голова.

Читати також: Вимерлі хутори заселяли росіянами: Спогади очевидців Голодомору в Україні

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme