На Харківщині броня для БТР пройшла випробування кулеметом

У Харківській області провели відкриті випробування зварного з’єднання корпусу БТР-4Е

На Харківщині броня для БТР пройшла випр…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі державного концерну "Укроборонпром".

За даними прес-служби, 30 січня Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова провело відкриті випробування зварного з’єднання корпусу БТР-4Е, виробленого "Лозівським ковальсько-механічним заводом".

Під час випробувань не було зафіксовано жодного пробиття броні, що підтверджує кулестійкість корпусів та їх придатність для виготовлення наступної партії бронетранспортерів.

"Об’єктом випробувань стали зварні з’єднання корпусу з партії з трьох корпусів, виготовлених ЛКМЗ з броньової сталі марки 71 та поставлених на ХКБМ наприкінці 2019 року. Випробування проходили два типи з’єднання – зі зміцнюючою наплавкою та підкладкою з броньової сталі та без нанесення цієї наплавки", - зазначили в "Укроборонпромі", додавши, що обстріл виконувався бронебійно-запалювальними кулями Б-32 калібру з кулемета.

Обидва типи з’єднань (з наплавкою та без наплавки) витримали обстріл і не були пробиті. Таким чином випробування підтвердили, що корпус БТР-4Е відповідає технологічним вимогам в частині протикульної стійкості зварних з’єднань.

Також відстріл показав, що зміцнююча наплавка, яку здійснюють на ЛКМЗ, не впливає на бронестійкість БТР-4Е. Фахівці ХКБМ рекомендуватимуть виробнику корпусів виключити з конструкторської документації БТР-4Е даний тип робіт, щоб зменшить вартість та тривалість виробництва корпусів для бронетранспортерів.

В держконцерні зазначили, що бронетранспортери, виготовлені на ХКБМ, експлуатуються військовими в зоні АТО з 2014 року. На теперішній час до ХКБМ не надходило інформації від військових про наявність летальних випадків, пов’язаних з пробиттям корпусу БТР-4Е, в тому числі на ділянках зварних з’єднань.

Як повідомляв Depo.Харків, 24 січня спільна робоча комісія у складі фахівців Міністерства оборони та представників Харківського конструкторського бюро перевірила якість партії з трьох вироблених "Лозівським ковальсько-механічним заводом" корпусів для БТР-4Е. За результатами перевірки були встановлені причини виявлених недоліків та розроблені технічні завдання на відновлення корпусів безпосередньо спеціалістами заводу ХКБМ за рахунок постачальника.

Також комісія перевірила на наявність пошкоджень зварювальні шви бортів 12 бронетранспортерів БТР-4Е в місцях їх постійної дислокації та не виявила ушкоджень чи відхилень, що можуть вплинути на протикульну стійкість броні.

Результатами перевірки було встановлено, що корпуси бронетранспортерів відповідають вимогам технічної документації на виріб, а якість зварних з’єднань корпусів бронетранспортерів відповідає вимогам технічної документації на виконання зварювання деталей зі спеціальної сталі марки 71.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"