На Харківщині у браконьєрів забрали майже тонну риби (ФОТО)

У Харківській області в період нерестової заборони на риболовлю інспектори виявили 258 порушень  

Про це Depo.Харків повідомили в Управлінні Держагентства рибгосподарства у Харківській області.

В управлінні нагадали, що з 1 квітня на території області діяла нерестова заборона на ловлю водних біоресурсів. 20 травня закінчилась заборона на вилов на річках, 10 червня - на водосховищах, а до 30 червня заборона ще діє на придаткові води (протоки, гирла, озера).

"Нерестовий період у 2018 році був особливим через природньо-кліматичні аномалії. Нетипово холодна погода на початку квітня внесла корективи у поведінку водних біоресурсів, у зв'язку з чим нерестові процеси дещо затримались. Відтворення водних біоресурсів пройшло без ускладнень, що дає підстави стверджувати про збільшення кількості водних біоресурсів у водоймах Харківщини в майбутньому", - сказано в повідомленні.

При цьому в управлінні зазначили, що з 1 квітня по 10 червня інспектори провели 118 рейдів, викрили 258 порушень законодавства, склали 227 протоколів про адміністративні правопорушення, 62 з яких пов'язані з порушенням правил рибальства, 124 є грубими (скоєними із застосуванням сіток та інших заборонених знарядь лову).

При цьому вилучено 236 заборонених знарядь лову, 999,4 кг риби, добутої незаконним шляхом, виявлено та вилучено 138 безхазяйних заборонених знарядь лову.

Загальна сума збитків, завданих браконьєрами рибному господарству, склала 403,4 тис. грн.

"Найбільш неспокійними районами виявилися Борівський, Зміївський, Вовчанський. Там виявлена низка порушників, дії яких завдали істотної шкоди рибному господарству, інформація за сімома фактами внесена до ЄРДР та вживаються заходи для притягнення винних до кримінальної відповідальності", - додали в управлінні.

Фахівці нагадали, що любительська риболовля дозволяється на водоймах загального користування з берега або човна, вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на одного рибалку і спінінгом.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області з 1 квітня діяла заборона на промисловий, любительський і спортивний лов риби на ділянках деяких водойм.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook