На Харківщині одіозна суддя отримала піврічну оплачувану "відпустку" за те, що кинула за ґрати правозахисника (ВІДЕО)

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Вовчанського районного суду Харківської області Ірину Уханьову від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності, однак передумала її звільняти

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє Вища рада правосуддя.

За відомостями ВРП, дисциплінарну справу стосовно Уханьової відкрили через порушення нею засад гласності і відкритості судового процесу, умисне порушення прав людини і основоположних свобод та допущення поведінки, що порочить звання судді і підриває авторитет правосуддя.

21 вересня 2018 року рада вирішила зробити подання про звільнення Уханьової з посади. Однак у жовтні 2018 року вона оскаржила це рішення.

Під час розгляду скарги ВРП встановила, що Уханьова дійсно умисно допустила порушення прав людини і основоположних свобод, грубо порушила закон, що призвело до неправомірного позбавлення особи волі, умисно не забезпечила обвинуваченому права на захист і допустила поведінку, що підриває авторитет правосуддя.

Однак члени ВРП встановили, що Уханьова тоді була єдиною суддею, яка здійснювала правосуддя у Вовчанському районному суді Харківської області, при цьому штатним розписом передбачено 5 посад суддів. Це зумовило надмірне навантаження, що, у свою чергу, вплинуло на якість розгляду судових справ. Також рада взяла до уваги позитивну характеристику Уханьової, яку надав голова апеляційного суду Харківської області.

Вища рада правосуддя вирішила змінити застосоване до судді Уханьової подання про звільнення з посади, застосувавши більш м'яке, яке водночас сприятиме підвищенню кваліфікації судді.

Суддю на 6 місяців відсторонили від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді. Її направили до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації. Після цього суддя має пройти кваліфікаційне оцінювання.

Як повідомляв Depo.Харків, 14 листопада 2016 року на Харківщині правозахисника та юриста Максима Корнієнко засудили за те, що він відмовився прослідувати із зали суду у райвідділ поліції. У той день Корнієнко у відповідності до чинного законодавства знімав перебіг судового процесу і відмовився припинити відеозапис після вимог Уханьової.

У постанові Вовчанського районного суду Харкова від 14 листопада, яку прийняла суддя Ірина Уханьова (за даними офіційного сайту "Судова влада України" вона виконує обов'язки голови суду), зазначається, що в той же день Корнієнко, знаходячись у залі суду, відмовився пройти до райвідділу поліції, здійснивши цим злісну непокору законному розпорядженню працівника поліції. Корнієнко свою провину не визнав.

Суд визнав у діях правозахисника адмінпорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрав для нього максимальне покарання - адміністративний арешт на строк до 15 діб. При цьому суд не встановив обставин, що обтяжують провину Корнієнка.

Довідка Depo.Харків. Корнієнко є громадським діячем, членом громадської Ради при Харківській облдержадміністрації. Він був також членом громадської ради при Головному управлінні МВС у Харківській області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook