Арешт правозахисника на Харківщині: з'явилося відео з зали суду

На Харківщині правозахисник Максим Корнієнко відбуває 15 діб адміністративного арешту
Depo.
21 листопада 2016 10:22
ФОТО: depo.ua
Арешт правозахисника на Харківщині: з
Арешт правозахисника на Харківщині: з'явилося відео з зали суду

Як передає Depo.Харків, відео з зали суду, яке знімав Корнієнко, на своєму каналі опублікував харківський адвокат Анатолій Тарасенко.

На записі видно, що суддя вимагала у Корнієнка припинити зйомку та не реагувала на заяви правозахисника, що, згідно чинного законодавства, відеозйомка відкритого судового процесу не заборонена.

Після цього суддя висловила вимогу видалити Корнієнка з зали суду, що працівники поліції зробили.

Як повідомляв Depo.Харків, 14 листопада на Харківщині правозахисника та юриста Максима Корнієнко засудили за те, що він відмовився прослідувати із зали суду у райвідділ поліції

У постанові Вовчанського районного суду Харкова від 14 листопада, яку прийняла суддя Ірина Уханьова (за даними офіційного сайту "Судова влада України" вона виконує обов'язки голови суду). Згідно постанові, в той же день Корнієнко, знаходячись у залі суду, відмовився пройти до райвідділу поліції, здійснивши цим злісну непокору законному розпорядженню працівника поліції. Корнієнко свою провину не визнав.

Суд визнав у діях правозахисника адмінпорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрав для нього максимальне покарання - адміністративний арешт на строк до 15 діб. При цьому суд не встановив обставин, що обтяжують провину Корнієнка.

Довідка Depo.Харків. Корнієнко є громадським діячем, членом громадської Ради при Харківській облдержадміністрації. Він був також членом громадської ради при Головному управлінні МВС у Харківській області.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків