ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Харківщині нафтотрейдера, що возить паливо з Росії, підозрюють у фінансуванні тероризму

Харківський суд дозволив доступ до банківської документації "НП-Трейдинг", яка імпортує паливно-мастильні матеріали з Росії

Depo.
13 квітня 2017 17:02
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 6 квітня 2017 року.

Суд розглянув клопотання слідчого Управління СБУ в Харківській області про доступ до речей і документів в рамках розслідування провадження за ч. 1 ст. 258-5 та ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму; ухилення від сплати податків і зборів).

Слідчий просив надати доступ до документів ПАТ "Альфа-Банк", які становлять банківську таємницю: документів про рухи коштів на певних рахунках, інформацію відносно номерів мобільних телефонів, на які підключена послуга SMS-інформування про рух грошових коштів по вказаному рахунку; інформації стосовно IP- адрес, з яких здійснювався вхід в Web-банкінг тощо.

Згідно матеріалів суду, банківські документи необхідні для проведення розслідування у справі про фінансування тероризму та ухилення від сплати податків. За відомостями слідства, протиправні діяння скоїли посадові особи ТОВ "Нафтопродукт Трейдинг" (Київ, вул. І. Мазепи, 3, офіс 174) та ПП "НП-Трейдинг" (Харківська область, м. Чугуїв, вул. Жаданівського, 7), які займаються імпортом в Україну з Росії паливно-мастильних матеріалів.

"Встановлено, що службові особи пов'язаних структур ТОВ "Нафтопродукт Трейдинг" та ПП "НП Трейдинг", з метою ухилення від сплати податків та мита до державного бюджету України застосовують схему оформлення зовнішньоекономічних імпортних контрактів із контрагентом, зареєстрованим у країнах із пільговим режимом оподаткування (Кіпр, Великобританія), що надає змогу фіктивно занижувати митну вартість імпортованого товару", - йдеться в рішенні.

Грошові кошти, перераховані ПП "НП-Трейдинг" на адресу кіпрської "Wilform System LTD", частково перераховуються в адресу ВАТ "Славнефть" (Ярославль, РФ), а частково використовуються для фінансування незаконних збройних формувань на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Згідно документів, у протиправній схемі вчинення вказаного злочину задіяні інші підприємства, які займаються імпортом нафтопродуктів, у тому числі газу вуглеводного скрапленого для комунально-побутового споживання на територію України з РФ, а саме: "Укрпетролпостач", "Укргазпетролеум", "ВГ Плюс", "Паралель-М ЛТД", "Імпел Ко ЛТД", "Єврогазгруп", "УПК Європлюс", "Пропан Трейд", "Лео Петрол", "Віолана Тек", "Галон Груп" та інші.

Згідно відомостей Головного управління ДФС у Харківській області встановлено, що ПП "НП-Трейдинг" має банківські рахунки в ПАТ "Альфа-Банк".

Суд задовольнив клопотання слідчого та дозволив правоохоронцям доступу до документів про рух коштів ПП "НП-Трейдинг".

Як повідомляв Depo.Харків, внаслідок надзвичайної ситуації, що сталася в Балаклії Харківської області, Україна втратила боєприпасів на 1 млрд. доларів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків