МОЗ запускає повноцінний електронний рецепт у квітні: Як отримати медпрепарати

В Україні у квітні розпочне повноцінно функціонувати програма електронного рецепту для пацієнтів

Як передає Depo.Харків, про це під час спілкування із харківськими журналістами в Києві сказав заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

 

"Уже з квітня запрацює рецепт електронний. Це вже буде не тестовий, а повноцінний функціонал електронний", - сказав він.

 

Ковтонюк підкреслив, що електронний рецепт буде розповсюджуватися на медичні препарати, що входять до урядової програми "Доступні ліки"

 

" Це рецепт тільки на програму "Доступні ліки". Їх можна отримати тільки у свого лікаря, із яким декларація. У кого ще нема (декларації – ред.), дуже легко це зробити. Приходиш, проконсультувався. Перевіряєш, чи в тебе у декларації актуальний мобільний телефон. Якщо там чужий мобільний телефон, то на чужий мобільний прийде твій рецепт. Якщо телефон актуальний, лікар виписує в електронній системі рецепт. У СМС приходить номер і код підтвердження", - наголосив заступник міністра.

 

Ковтонюк підкреслив, що з номером рецепту та кодом підтвердження до цього рецепту пацієнт може звертатися до аптеки, де йому підберуть призначені препарати.

 

"Якщо немає мобільного телефону, лікар роздруковує консультаційний висновок, на якому є той самий номер. Ідеш в аптеку, кажеш номер рецепта або показуєш на консультаційному висновку лікаря, він підбирає ліки. Якщо береш, кажеш код підтвердження, і тобі ліки відпускаються, а в системі відмічається, що рецепт погашено. Фактично, електронний рецепт – це номер", - підсумував Ковтонюк.

 

Читайте також: "Дайте інсулін!": Чому в Харкові назріває медикаментозний бунт.

 

Довідка Depo.Харків. Зустріч харківських журналістів із заступником міністра охорони здоров'я України Павлом Ковтонюком організована Естонським центром східного партнерства та Українським кризовим медіа-центром.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook