Медики розповіли, як правильно пірнати в ополонку: Основні правила

Водохресне купання є великим стресом для організму людини, якщо до цього не було систематичного загартовування

Як повідомили Depo.Харків у "Харківському обласному центрі здоров'я", заборонено пірнати в ополонку чи занурюватися у холодну воду людям, які мають хвороби серцево-судинної системи, гіпертонію, порушення кровообігу, запальні процеси в організмі, інфекційні хвороби, захворювання дихальних шляхів і бронхів.

"Викид адреналіну, спазм судин, підвищення артеріального тиску - цілком звичні його наслідки. Тому таке купання може стати причиною гіпертонічного кризу навіть у молодих і відносно здорових людей. Категорично не рекомендується піддавати такому стресу дітей, тим більше не підготовлених систематичним загартовуванням", - підкреслили медики.

За їхніми даними, підготовку до зимового запливу потрібно починати ще влітку і продовжувати восени: багато плавати, приймати ванну, поступово знижуючи температуру води, тобто гартувати організм.

Тим, хто все ж вирішить зануритися на Водохреща, медики категорично не рекомендують вживати у цей день спиртні напої.

"Прийом алкогольних напоїв порушує природну терморегуляцію організму з усіма наслідками. Адже спиртні напої заважають людині адекватно оцінити свій стан і це може привести до переохолодження", - зазначають фахівці.

Перед зануренням в ополонку необхідно розігріти тіло, підходити до ополонки треба в зручному взутті, перед тим, як увійти в воду, потрібно змочити обличчя, руки, ноги, груди, живіт і спину і тільки потім зануритися по шию, після чого посилено плисти брасом. Не варто занурюватися з головою або пірнати, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

"Контакт з низькою температурою повинен бути вкрай мінімальним, в межах 20-30 секунд, щоб не допустити серйозного переохолодження організму. Ретельно вибирайте місце для купання. Потурбуйтеся, щоб на місці купання були медики і рятувальники", - додали у центрі.

Як повідомляв Depo.Харків, у день Хрещення Господнього, 19 січня, священнослужителі освятять воду біля харківських водойм і джерел.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook