КВУ застерігає від спроб зриву виборів у 179 окрузі в Харківській області

У Харківській області в 179 окрузі за підтримки одного з кандидатів фактично розпочато кампанію зі зриву виборів

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Комітет виборців України", зокрема, опубліковано звернення до Президента з проханням перенести дату виборів у зв’язку з введення в Україні карантину.

 

"При цьому активно поширюється маніпулятивна інформація щодо нібито неможливості проведення проміжних виборів народного депутата у зв’язку із коронавірусом. З огляду на це КВУ звертає увагу на Постанову ЦВК від 12 березня, якою Центрвиборчком визначив перелік заходів, які необхідно вжити для убезпечення кандидатів, виборців, членів комісії від поширення коронавірусу та проведення виборів у відповідності до чинного законодавства", - зазначає КВУ.

 

Зокрема, запобігання скупченню значної кількості громадян на дільницях шляхом знаходження частини з них за межами приміщення для голосування, розміщення інформаційних матеріалів щодо захисту від вірусних інфекцій, використання індивідуальних засобів захисту, антисептичних речовин та термометрів для членів виборчих комісій.

 

ЦВК звернулася до Харківської обласної державної адміністрації щодо надання ДВК інформаційних матеріалів з профілактики інфікування коронавірусом, організації дезінфекції приміщень для голосування, забезпечення членів виборчих комісій індивідуальними засобами захисту, антисептичними засобами та засобами термометрії. Для виборців планується забезпечити наявність антисептичних засобів перед приміщеннями для голосування.

 

Таким чином КВУ наголошує, що згідно з вимогами діючого законодавства (положення ст. 38,64,69 Конституції України) наразі немає правових підстав для перенесення дати виборів у 179 окрузі і закликає неухильно дотримуватися рекомендацій ЦВК та організовувати виборчий процес у відповідності до вимог Конституції та законів України.

 

Нагадуємо, що відповідно до Конституції конституційне право громадян України обирати та бути обраними до органів державної влади може бути обмежене лише в разі надзвичайного чи воєнного стану.

 

Нагадаємо, що вчора, 12 березня, під час брифінгу голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив, що від членів ДВК на окрузі 179 надходять відмови продовжувати роботу через побоювання у зв’язку з поширенням коронавірусу.

 

У свою чергу заступник голови ОВК 179 Олександр Коновал повідомив, що на Харківщині жоден із членів виборчкомів не відмовлявся від роботи через карантин.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 11 березня уряд затвердив обмежувальні заходи, що мають попередити розповсюдження інфекції COVID-19 в Україні. Однак, заявили 11 березня в Харківській мерії, у місті дитячі садки, школи, ПТУ та інші навчальні заклади на карантин не зачинятимуться. При цьому театри, кінотеатри та цирк з 12 березня на найближчі тижні будуть закриті, спортивні заходи скасовані.

 

12 березня голова ОДА Олексій Кучер заявив, що в Харківській області в усіх навчальних закладах має бути запроваджений карантин. 

 

Читайте також: Коронавірусна політика: Чому Кернес пішов проти кабміну Шмигаля

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"